czwartek, 06 listopad 2014 00:00

Przegląd judeorealistyczny

Napisane przez

O czym mówić i pisać niebezpiecznie, o tym polski inteligent na wszelki wypadek stara się w ogóle nie myśleć. A ponieważ nikt nie chce uchodzić za konformistę, więc do żałosnych okoliczności dorabia się poprawiające samoocenę teorie. Na czele z taką np., że problematyka polsko-żydowska żadnych zasadniczych problemów nie nastręcza ? poza, ma się rozumieć, ?problemem polskiego antysemityzmu?.

Poprawność polityczna na tym odcinku głosi coś w rodzaju ?końca historii? ? warunkowanego uznaniem przez Polaków własnej wyłącznej ?winy? za wszelkie zaszłości. A także uznania roszczeń majątkowych, które są już tylko logiczną konsekwencją podporządkowania się wymogom ?pedagogiki wstydu?. Tak to na gruncie fałszywej narracji historycznej gładko przechodzimy od uwewnętrznienia imperatywów moralnych ? do imperatywów materialnych i politycznych.

Ostatnio na falach rozgłośni ?GWiazdy śmierci? (Radio Tok FM, 5 października 2014) nowy minister spraw zagranicznych Grzegorz Schetyna zadeklarować miał wolę zaspokojenia majątkowych roszczeń żydowskich: Polska jest finansowo przygotowana na zwrot nawet 60 mld dolarów w 2015 roku. Umiejętna polityka finansowa sprawi, że wyjdziemy z twarzą wśród narodów świata, a Polacy tego nie odczują (cytat za: www.michalkiewicz.pl/tekst.php?tekst=3228). Szybko i banalnie wyjaśnia się zatem rola, jaką do odegrania ma aktualny szef dyplomacji, którego więcej niż skromne kompetencje językowe bynajmniej nie dyskwalifikują ?MSZ bowiem w post-PRL najwyraźniej nie ma służyć do reprezentowania polskich interesów wobec zagranicy, ale raczej do sprawnej transmisji płynących stamtąd właśnie dyrektyw.

Trudno dziś dociec, z jakiego właściwie sufitu zdjęta została owa okrągła suma 60 miliardów. Pamiętamy tylko, że po raz pierwszy została zalicytowana publicznie przed laty, kiedy to Israel Singer na forum Światowego Kongresu Żydów w Buenos Aires oświadczył: Polacy nie będą spadkobiercami polskich Żydów. My nigdy na to nie pozwolimy. (...) Jeśli Polska nie zaspokoi żydowskich żądań, będzie publicznie atakowana i upokarzana na forum międzynarodowym (wg przytaczanej wielokroć depeszy agencji Reutera z 16 kwietnia 1996). Trzeba przyznać, że nie była to czcza pogróżka. Mimo że tymczasem sam pan Singer uznany został za ?aferzystę?, wyrzucony z organizacji, której przewodził, i od lat nie jest już w pierwszoligowym obiegu ? jednak zapowiedziana przezeń kampania zniesławiania i międzynarodowego szantażu trwa w najlepsze.

Nie sposób policzyć, ile razy oszczercze publikacje przypisujące Polakom winę za tzw. holocaust pojawiały się na łamach prasy światowej choćby tylko w mijającym roku. Coraz częściej nie jest to już nawet współodpowiedzialność ? ale odpowiedzialność walna, może nawet wyłączna. Jeśli bowiemn nawet nie wszędzie pisze się wprost o ?polskich obozach śmierci? (patrz m.in.: ?The New Yorker? z czerwca 2014), to przecież głęboka dezinformacja zawarta jest również w sformułowaniach typu: ?nazistowskie obozy śmierci w Polsce? (patrz np.: www.ibtimes.com/nazi-death-camp-poland-one-huge-crime-sceneafter-dig-unearths-gas-chambers-disguised-1691888). Skoro bowiem z reguły nie wspomina się wprost o Niemcach ? to jaką narodowość skłonny będzie przypisywać czytelnik owym bliżej nieokreślonym ?nazistom?, skoro dowiaduje się, że urzędowali oni właśnie w Polsce?

(...)

Wyświetlony 3011 razy
Zaloguj się, by skomentować

Wychodząca od 2001 roku
„Opcja na Prawo” to najdłużej ukazujące się pismo
opiniotwórcze o charakterze liberalno-konserwatywnym.

OPCJA NA PRAWO © All Rights Reserved.

Nasza strona używa plików cookies. Jeśli przeglądasz nasze strony równocześnie wyrażasz zgodę na korzystanie z nich.Więcej o naszej polityce prywatności Polityka prywatności. Korzystanie z tej strony wymaga akceptacji plików cookie.