Paweł Milcarek

Paweł Milcarek

sobota, 13 listopad 2010 12:44

Na początek drogi - Przewodnik reakcji

Był przełom lat 1989/90. W jednym z warszawskich mieszkań zebraliśmy się- studenci przeróżnych katolicko-prawicowych organizacji – aby powołać do życia jakieś porozumienie.

piątek, 12 listopad 2010 14:44

Powrót z matrixa

Utwory kultury masowej rzadko mówią coś nowego, ale często wychodzą w nich na powierzchnię zbiorowe fascynacje i obsesje - a czasami zdarza się im powtórzyć po swojemu coś po prostu wiecznego.

niedziela, 01 sierpień 2010 11:13

Tolerancja zatrzymuje Machinę

(...) Redaktorzy i wydawcy pewnego pisma "popkulturowego", które po przerwie chce wrócić na rynek medialny ? wymyślili, że będzie świetnie, jeśli odbędzie się to w aurze skandalu (inaczej może się nie udać, bo miejsca na rynku mało). Więc nic prostszego, walnęli na okładce taki sobie bluźnierczy fotomontażyk: Matka Boża z twarzą piosenkarki Madonny, a Dzieciątko też z doprawioną twarzyczką. Po oczach katolom! Niech się teraz ciskają, protestują, złoszczą. Niech eksperci męczą się z ustalaniem, czy "doszło do obrazy uczuć religijnych", a zaproszeni intelektualiści debatują czy jest to po prostu "wolność wypowiedzi". Niech w najlepszym czasie antenowym pokłócą się o to w telewizji ? najlepiej jakiś młody "fundamentalista", który nieładnie zaciska zęby, z jakimś postępowym duchownym, który powie, że boi się fanatyzmu i "wojny religijnej", a nie takich okładek. Niech w jakimś słuchanym radiu tokuje mądrala, że krytyka tej okładki to "zagrożenie państwem wyznaniowym" ? a w innym niech zezłoszczeni słuchacze ciskają gromy na bluźnierców... Niech po jednej stronie tłum robi "buuuuuu", a po drugiej woła "brawo". Za każdym razem wymieniając ten sam tytuł, za każdym razem darmowa reklama, za każdym razem możliwość dotarcia do potencjalnego czytelnika, szansa na wytworzenie się dziecinnego odruchu "czarni nie będą nam dyktować, co wolno!". (...)

Wychodząca od 2001 roku
„Opcja na Prawo” to najdłużej ukazujące się pismo
opiniotwórcze o charakterze liberalno-konserwatywnym.

OPCJA NA PRAWO © All Rights Reserved.

Nasza strona używa plików cookies. Jeśli przeglądasz nasze strony równocześnie wyrażasz zgodę na korzystanie z nich.Więcej o naszej polityce prywatności Polityka prywatności. Korzystanie z tej strony wymaga akceptacji plików cookie.