ks. Krzysztof Adamski

ks. Krzysztof Adamski

wtorek, 31 sierpień 2010 21:12

Edukacyjna urawniłowka

Jestem wyjątkowym człowiekiem. I nie chodzi tu o popadanie w pychę z powodu posiadania jakichś nadzwyczajnych cech czy nadprzyrodzonych darów. Jestem bodaj jedynym diecezjalnym księdzem katolickim, który czyta regularnie "Opcję na Prawo", a także od czasu do czasu "Najwyższy Czas!".

wtorek, 31 sierpień 2010 19:04

Dyktatura słodkiego...

Pamiętam konsternację, jaką wywołał swego czasu Tomek Budzyński, nawrócony lider zespołu metalowego "Armia", w auli wrocławskiego PWT. Otóż był on zaproszonym gościem "Forum Młodych", corocznego sympozjum organizowanego przez kleryków wrocławskiego seminarium duchownego. W swej wypowiedzi przed licznie zgromadzonym audytorium, składającym się zarówno ze świeckich, jak i duchownych odniósł się do zarzutów, że "Armia" gra zbyt ostrą muzykę. Powiedział, że tak jak oni teraz grają, to "na Zachodzie" grało się ze 20 lat temu, a teraz to oni grają (przepraszam za dosłowny cytat) muzykę "słodko pierdzącą".

wtorek, 03 sierpień 2010 11:12

Pochwała dorosłości

W cieniu wielkich wydarzeń politycznych od czasu do czasu na internetowe portale i ekrany przebije się taka czy inna notka pokazująca nam czarną stronę świata dzieci i młodzieży. A to gdzieś jakieś pijane uczennice przyjdą (czy może raczej przytoczą się do szkoły), to gdzieś tam pogrożą nożem jakiemuś nauczycielowi. Czasem przedostanie się do Internetu jakiś film pornograficzny nakręcony przez gimnazjalistów telefonem komórkowym z nimi samymi w rolach głównych, a to Polsat pokaże w "Wydarzeniach" nastolatków konsumujących własne odchody. No i co? Zwykle potem pojawia się komentarz jakiegoś profesora, doktora habilitowanego, ble, ble, ble... i po wszystkim. I teraz na spokojnie można się zająć życiem prywatnym Dody czy jakiejś innej Mandaryny...

niedziela, 01 sierpień 2010 11:57

Czy Radio Maryja kocha liberałów?

Z grudniowego numeru "Opcji" (12/48), z artykułu pp. Wareckich mogliśmy się dowiedzieć, że Bóg kocha liberałów, ...oczywiście tych konserwatywnych. Ale czy Radio Maryja też ich kocha?

Wychodząca od 2001 roku
„Opcja na Prawo” to najdłużej ukazujące się pismo
opiniotwórcze o charakterze liberalno-konserwatywnym.

OPCJA NA PRAWO © All Rights Reserved.

Nasza strona używa plików cookies. Jeśli przeglądasz nasze strony równocześnie wyrażasz zgodę na korzystanie z nich.Więcej o naszej polityce prywatności Polityka prywatności. Korzystanie z tej strony wymaga akceptacji plików cookie.