Rafał A. Krzycki

Rafał A. Krzycki

Temat pedofilii powraca w mediach co jakiś czas jak bumerang, wywoływany jest głównie ujawnianymi przypadkami, które w społecznym odczuciu są czymś, co wymaga zdecydowanego potępienia.

niedziela, 29 styczeń 2012 20:36

Sztuka lewicy, czyli recykling idei

Przypatrując się wszelkim ruchom lewicowym, począwszy od XIX wieku do dzisiaj, można z całą pewnością stwierdzić, że zwolennicy ideologii lewicowej dzielą się na dwie grupy: na tych, którzy wierzą w wyznawane ideały, oraz na cwaniaków i oszustów, którzy wiedzą, że realizacja lewicowych poglądów będzie dla nich znaczyła dostatnie i wygodne życie. Sfera delikatnego splotu mecenatu państwa i świata sztuki jest doskonałym exemplum obrazującym ten schemat.

czwartek, 29 grudzień 2011 20:18

New Age: religia sezonowa

Chcesz zawsze wyglądać nienagannie? Śledź trendy w serwisach mody, postaw na ubrania i dodatki, które pasują do aktualnych tendencji i stylizacji, w ten sposób ubierzesz się w coś, co nie wychodzi z mody. Dwurzędowe płaszcze z impregnowanej wełny, delikatne apaszki i botki na obcasach to sprawdzone trio...

niedziela, 29 maj 2011 23:54

Horoskopy dla RP

W natłoku optymistycznych doniesień o przyszłości Polski w Unii Europejskiej, o jej znaczącej prezydencji, mającej wzmocnić rangę naszego kraju na arenie międzynarodowej, w feerii orgiastycznych przewidywań sukcesu organizacji mistrzostw Europy w piłce nożnej przez Polskę pisanie czarnego scenariusza przyszłości naszego państwa jest jak piasek sypany w tryby medialnej klaki. Choćby już z tego powodu warto uważnie przyjrzeć się pesymistycznym scenariuszom, bo optymistyczne znamy już z mediów niemal na pamięć.

poniedziałek, 29 listopad 2010 15:43

Kościół - sugar free!

Zbliżające się święta Bożego Narodzenia zmuszają nas w mniejszym lub większym stopniu do tego, by odwiedzić hipermarkety lub większe sklepy, w celu dokonania zakupów. Przechadzając się między półkami z żywnością, można zauważyć jak z roku na rok coraz bardziej troszczą się o nasze zdrowie producenci żywności. Przy każdym znanym produkcie pojawia się tzw. wersja light, odchudzona i pozbawiona kalorii. Mamy cukierki bez kalorii, piwo bezalkoholowe, czekoladę bez cukru, wszelakie napoje sugar free, wędliny i mleko bez tłuszczu.

czwartek, 23 wrzesień 2010 16:46

Gdzie byłeś, Aniele...

Każdy z nas spotyka się w życiu z cierpieniem, lecz w zupełnie inny sposób reagujemy na nie: frustracją, depresją, agresją, apatią, żalem, zamknięciem się w sobie. Nasza reakcja zależy też od straty, jaką ponieśliśmy, i od tego, jak jesteśmy przygotowani na taką konfrontację. Trudno wyobrazić sobie stratę większą niż strata dziecka. W nie wlaliśmy nasze nadzieje, oczekiwania, patrzymy jak dorastając przypomina nas samych z czasów młodości, cieszymy się jego sukcesami bardziej niż naszymi własnymi, to w nim zdeponowaliśmy swoje wszystkie uczucia. Gdy odchodzi dziecko, w sercu rodziców zostaje otwarta rana, która nawet zabliźniona krwawi do końca życia.

Rozpocznę od tego, że od wielu lat jestem sympatykiem Unii Polityki Realnej i regularnie głosuję na tę partię. Jednak im więcej wody upływa w Wiśle, a kraj nasz ogarnia coraz większe złajdaczenie polityków, po-stać eksprezesa UPR upodobnia się coraz bardziej do Don Kichota, którego walenie mieczem w wiatraki nie budzi w nas już podziwu, lecz tylko żal, albo - co gorsza - wzruszenie ramion.

Z okazji minionych Świąt Bożego Narodzenia przez świat przetoczyła się niespotykana wcześniej fala protestów ze strony coraz to nowych reprezentantów zjednoczonej koalicji antychrześcijańskiej. I nie chodzi tu bynajmniej o propagandową ofensywę islamską, a o podkopywanie fundamentów naszej cywilizacji przez ludzi przez nią samą ukształtowanych. To wszystko trwa od lat, ale tym razem wystąpiło w zmasowanej i agresywnej formie. Ta laicka krucjata dotknęła także nasz kraj.

wtorek, 31 sierpień 2010 20:57

Poezja pogodnej codzienności

Jak wskazują badania, poezję czytamy coraz rzadziej. Co prawda, w dobrym tonie jest posiadanie na półce w pokoju gościnnym kilku tomików poezji, jednak gdy sięgnąć po nie, zazwyczaj kartki są jeszcze posklejane po przejściu gilotyny w drukarni.

sobota, 20 luty 2010 18:09

Magisterium mediów

Decyzja papieża Benedykta XVI zdejmująca ekskomunikę z czterech biskupów wyświęconych w 1988 roku bez zgody Stolicy Apostolskiej przez abp. Lefebvre, a została ogłoszona w Tygodniu Modlitw o Jedność Chrześcijan. Papież chciał niewątpliwie ukazać szczerość realnego ekumenizmu, podnosząc, że obecnie nie ma podstaw, by twierdzić, że lefebryści rzeczywiście podpadają pod ekskomunikę. Literalnie trudno uznać przyjęcie na łono Kościoła ekskomunikowanych biskupów za gest ekumenizmu, gdyż jest on dialogiem między religiami. Ten zaś spór miał wyłącznie podłoże dyscyplinarne, a nie dogmatyczne: między bractwem św. Piusa i Kościołem katolickim nie ma rozbieżności co do zasad dogmatycznych. Zatem decyzja papieża to co najwyżej gest łagodzący jedynie spór dyscyplinarny.

Wychodząca od 2001 roku
„Opcja na Prawo” to najdłużej ukazujące się pismo
opiniotwórcze o charakterze liberalno-konserwatywnym.

OPCJA NA PRAWO © All Rights Reserved.

Nasza strona używa plików cookies. Jeśli przeglądasz nasze strony równocześnie wyrażasz zgodę na korzystanie z nich.Więcej o naszej polityce prywatności Polityka prywatności. Korzystanie z tej strony wymaga akceptacji plików cookie.