niedziela, 30 maj 2010 10:27

Wiadomości nieparlamentarne

Napisane przez

Przewodniczący niemieckiego episkopatu, biskup Moguncji kard. Karl Lehmann oświadczył publicznie, że nie wierzy w Kościół ani w chrześcijaństwo, lecz tylko w Boga.

Swoją deklarację kard. Lehmann złożył podczas programu radiowego ?Quergefragt?, emitowanego w ostatnią środę na antenie stacji Südwestrundfunk. Okolicznością sprzyjającą do wygłoszenia oświadczenia była dyskusja prowadzona na antenie wraz z obecnymi w studiu buddystą Nonne Bhikshuni Tenzin Wangmo oraz przewodniczącym antyreligijnej fundacji im. Giordano Bruno ? Michaelem Schmidt-Salomonem. Temat audycji brzmiał ?Między niebem a piekłem ? czy jest życie po śmierci??.

***
Kardynał Cormac Murphy-O?Connor, arcybiskup metropolita Westminster i głowa Kościoła katolickiego w Anglii, Szkocji i Walii, zaaprobował w archidiecezji Westminster specjalną Mszę św. dla homoseksualistów. Decyzją kardynała oburzeni są katolicy widzący w tym wyraźny ukłon w stronę lobby homoseksualnego, które od lat stara się o zmianę nauki Kościoła w zakresie homoseksualizmu.
***
Rzeszowscy cukiernicy chcą z okazji urodzin Jana Pawła II upiec ogromnych rozmiarów kremówkę. Ulubione ciastko papieża będzie miało 87 metrów i zostanie upieczone w częściach. Cukiernicy chcą podzielić ten wypiek na około 7,5 tysiąca kawałków. Zapowiadają, że za rok powstanie jeszcze dłuższa kremówka. Ich zamierzeniem jest wydłużanie ciastka o metr w każdą rocznicę urodzin papieża Jana Pawła II.
***
Meteorolodzy z Karlsruhe (Niemcy) przeanalizowali dane klimatyczne, zebrane w Europie w latach 1991-2005, i doszli do wniosku, że w trakcie weekendów pogoda naprawdę jest gorsza, niż podczas roboczych dni tygodnia. Najwyższe temperatury odnotowywano zwykle w środy, najniższe zaś w soboty. Najbardziej suchymi dniami tygodnia okazały się poniedziałki, najbardziej deszczowymi soboty. Czyste niebo najczęściej można było oglądać we wtorki, podczas gdy w soboty powłoka chmur była najgrubsza.
***
Rumuńska Cerkiew Prawosławna zorganizowała konferencję naukową, na której potępiono oglądanie telewizji. Telewizja kradnie czas, oddala od Boga i niszczy mózg ? przekonywali naukowcy. Władze cerkiewne zaprosiły na konferencję kilkunastu psychologów, psychiatrów i socjologów z rumuńskich uczelni. Wszyscy naukowcy zgodnie podkreślali zgubne skutki oglądania telewizji: od rozbijania więzi społecznych, do niszczenia połączeń między komórkami nerwowymi. Uczestnicy konferencji zgodzili się co do tego, że telewizja niemal nie ma żadnych zalet. Jeden z mówców chwalił nawet telewizję z czasów dyktatury Nicolae Ceausescu, kiedy to program nadawany był przez trzy godziny na dobę.
***
Ciepłownia w Doniecku we wschodniej Ukrainie straszy zalegających z opłatami za ogrzewanie mieszkańców miasta wizerunkiem... Józefa Stalina. Towarzysze! To nie kino, to życie. Kto nie płaci za ciepło, zostanie ukarany ? zwraca się Stalin do mieszkańców Doniecka z billboardów ustawionych w centrum miasta. Zdaniem wicedyrektora donieckiej ciepłowni Ołeksandra Semczenki, wizerunek komunistycznego tyrana ?kojarzy się wielu mieszkańcom miasta z porządkiem i dyscypliną?, wobec czego zalegający z opłatami ?pomyślą nad uregulowaniem swoich długów wobec zakładu?.
***
Trzej mężczyźni, którzy niesłusznie spędzili w więzieniu po kilkanaście lat za zbrodnie, jakich nie popełnili, będą musieli zapłacić za swój pobyt za kratkami. Bracia Vincent i Michael Hickeyowie z Birmingham odsiedzieli 18 lat za zabójstwo gazeciarza, a Michael O?Brien spędził za kratkami 11 lat za inne morderstwo. Kiedy w obu sprawach okazało się, że skazani są niewinni, sąd nakazał wypłacenie im odszkodowania pomniejszonego o 25% z tytułu kosztów utrzymania w więzieniu.
***
Mężczyźni znacznie częściej, niż kobiety kładą się samotnie spać z pluszowymi misiami. Badania przeprowadzone przez sieć hoteli Travelodge na grupie 2000 Brytyjczyków wykazały, że pluszowe przytulanki towarzyszą podczas snu 20% mężczyzn i 15% kobiet. Aż 63% ankietowanych przyznaje, że trudno im zasnąć bez przytulania, a 60% czuje się w łóżku samotnie bez partnera.
***
Parafianie z metodystycznego, wiejskiego kościółka w Wales w Michigan minutą ciszy uczczą podczas mszy śmierć szanowanego członka swojej wspólnoty ? dzikiego indyka, który każdą niedzielę spędzał przed ich kościołem. Indyk pojawił się niedługo przed świętami Bożego Narodzenia. Miał w zwyczaju ganiać samochody oraz dzieci oczekujące na przystanku na autobus, a niedzielne poranki lubił przesypiać na autach przebywających w kościele parafian. Pewnego dnia indyk nie pojawił się zgodnie ze swoim zwyczajem przed świątynią, budząc tym niepokój parafian. Okazało się, że uwielbiający gonitwy za autami ptak został niefortunnie przejechany.
***
Ciekawa prowokacja chińskich reporterów, mająca na celu sprawdzenie skuteczności służby zdrowia, przerosła wszelkie oczekiwania dziennikarzy i najwyraźniej wywoła poważny skandal w Kraju Środka. Dziennikarze postanowili przedłożyć próbki moczu do badania w szpitalach w Hangzhou. Jednak zamiast uryny, nalali do słoiczków herbatę. W sześciu szpitalach w stolicy nadmorskiej prowincji Zhejiang stwierdzono, że pacjenci cierpią na zakażenie przewodów moczowych. W pięciu placówkach przepisano im horrendalnie drogie lekarstwa.
Wyświetlony 5535 razy

Zaloguj się, by skomentować

Wychodząca od 2001 roku
„Opcja na Prawo” to najdłużej ukazujące się pismo
opiniotwórcze o charakterze liberalno-konserwatywnym.

OPCJA NA PRAWO © All Rights Reserved.

Nasza strona używa plików cookies. Jeśli przeglądasz nasze strony równocześnie wyrażasz zgodę na korzystanie z nich.Więcej o naszej polityce prywatności Polityka prywatności. Korzystanie z tej strony wymaga akceptacji plików cookie.