poniedziałek, 21 czerwiec 2010 18:00

Wiadomości nieparlamentarne

Napisane przez

W Moskwie odbył się zjazd Świętych Mikołajów ze Szwecji, Słowacji, Łotwy, Finlandii, Ukrainy, Białorusi i Austrii.

Brodatych gości przyjął w stolicy Rosji Dziadek Mróz, świecki odpowiednik świętego, wymyślony przez komunistów w miejsce hojnego biskupa. Mikołaje zebrali się w Sali Wielkiej moskiewskiego Ratusza na specjalnej konferencji, podczas której debatowano m.in. nad marzeniami dzieci i powiększających się obszarach nędzy w świecie.

***
Parlament Republiki Południowej Afryki przegłosował legalizację małżeństw osób tej samej płci. RPA jest pierwszym afrykańskim krajem, który oficjalnie zaaprobował tego typu związki. Kontrowersyjna ustawa przeszła przy 230 głosach za i 41 przeciw. Niektórzy aktywiści gejowscy krytykują nową ustawę, gdyż daje ona urzędnikom prawo do odmowy przeprowadzenia uroczystości homoseksualnego małżeństwa, jeśli oznaczałoby to konflikt z ich sumieniem, religią i wiarą.
***
Największa na świecie sieć supermarketów, amerykańska Wal-Mart, przywraca do swoich sklepów tradycyjny zwrot "Merry Christmas", zastąpiony w ubiegłym roku przez "Happy Holidays" . W sklepach pojawią się także dekoracje nawiązujące do chrześcijańskich świąt. Ubiegłoroczna akcja odbierania Bożemu Narodzeniu chrześcijańskiego wyrazu wywołała falę protestów w całych Stanach. Klienci organizowali pikiety pod hasłem "Przywrócić Boże Narodzenie", a nawet pozywali sieć do sądu.
***
Muzeum walonek, czyli ciepłych wojłokowych butów z cholewką, otwarto w jednej z wiosek rosyjskiej republiki Mordwy. W wiosce Urusowo w regionie ardatowskim, gdzie otwarto muzeum, mieszka około 900 osób. Niemal wszyscy zajmują się robieniem świetnych na mrozy butów z grubego filcu ? wojłoku.
***
Burmistrz brazylijskiego miasteczka Novo Santo Antonio w stanie Mato Grosso postanowił uatrakcyjnić życie seksualne starszych mieszkańców, rozdając im bezpłatnie Viagrę. Seniorzy zareagowali na to entuzjastycznie. Burmistrz przyznał, że program ma też jednak niepożądane konsekwencje ? niektórzy panowie po zażyciu bezpłatnej Viagry nie szukali szczęścia w ramionach małżonek, lecz innych pań. Znalazło się jednak rozwiązanie ? Viagrę otrzymują żony seniorów.
***
Naukowcy brazylijscy łamią sobie głowy nad niezwykłym przypadkiem kotki, która urodziła sześć... szczeniaków. Kocica zaszła w ciążę podczas romansu z psem sąsiadów. Połowa nietypowego miotu nosi cechy zarówno psów i kotów, zaś trzy maluchy to typowe szczeniaki. Genetycy analizują próbki krwi pobrane od zwierząt, aby potwierdzić, czy rzeczywiście doszło do skrzyżowania gatunków.
***
Uczniowie jednej z rumuńskich szkół średnich w Vaslui będą teraz za karę czyścić chlewy. Tak postanowiła rada nauczycielska szkoły w mieście Vaslui, stwierdzając z ubolewaniem, że dotychczas stosowane kary nie były skuteczne. Decyzję podjęto demokratycznie ? po konsultacji z rodzicami. Jak oświadczył dyrektor szkoły, Dan Magureanu, taka kara będzie dla uczniów również lekcją poglądową tego, co ich w życiu czeka, jeśli będą wagarować, nie przykładać się do nauki i lekceważyć swoje obowiązki.
***
Miss Izraela, która pełni obecnie służbę wojskową, otrzymała od dowództwa oficjalną zgodę na nienoszenie karabinu, ponieważ.siniaczy jej nogi. 18?letnia Yael Nazeri oświadczyła, że szpecące siniaki uniemożliwiają jej udział w sesjach zdjęciowych. Służba wojskowa w Izraelu jest obowiązkowa. Dla mężczyzn trwa trzy lata, a dla kobiet ? dwa.
***
Brytyjscy obrońcy środowiska naturalnego marzą o ekologicznym Bożym Narodzeniu i zalecają w "Zielonym przewodniku na Boże Narodzenie": "Unikajcie wszystkiego, co nie nadaje się do recyklingu lub nie zostało wykonane z materiałów z odzysku". Zamiast podarunków dla siebie dajmy coś samej Ziemi ? namawiają autorzy kampanii na rzecz ekologicznych świąt. Namawiają do sięgnięcia po papier makulaturowy, do zaniechania podróży - bo spaliny przyczyniają się do ocieplenia klimatu. Przyjaciele Ziemi proponują pakowanie upominków w stare gazety i pisma. Żeby święta naprawdę były zielone, należałoby zapomnieć o wizytach u dziadków czy daleko mieszkających przyjaciół. Chodzi o to, żeby samochód pozostawić w garażu i środowisku też dać odetchnąć.
***
Rumuńska nastolatka trafiła do szpitala po połknięciu szczoteczki do zębów. 15-latka powiedziała lekarzom, że połknęła szczoteczkę przypadkowo, jednak jej koleżanki przyznały, że zrobiła to naśladując sceny obejrzane w filmach dla dorosłych. Prześwietlenie wykazało, że szczoteczka znajduje się w żołądku dziewczyny, a lekarze zapowiadają, że jeżeli nie zostanie wydalona w sposób naturalny, konieczna będzie operacja.
***
Instytut Polityki Rodzinnej w swoim raporcie wykazał, że liczba aborcji w Hiszpanii stale rośnie. W swoim sprawozdaniu "Ewolucja aborcji w Hiszpanii. 20 lat później" Instytut przedstawił informacje, wedle których w roku 2005 liczba aborcji przekroczyła 95 tys. Jest to wzrost o 11,7% w porównaniu z rokiem poprzednim. Według przedstawionych danych, w Hiszpanii codziennie zabija się ok. 260 nienarodzonych dzieci, czyli średnio jedno na 5,5 minuty. Ostatnio duńska telewizja przedstawiła nakręcony w klinice w Barcelonie reportaż, w którym pokazano, że zabija się nawet dzieci w siódmym miesiącu ciąży.
Wyświetlony 4322 razy

Zaloguj się, by skomentować

Wychodząca od 2001 roku
„Opcja na Prawo” to najdłużej ukazujące się pismo
opiniotwórcze o charakterze liberalno-konserwatywnym.

OPCJA NA PRAWO © All Rights Reserved.

Nasza strona używa plików cookies. Jeśli przeglądasz nasze strony równocześnie wyrażasz zgodę na korzystanie z nich.Więcej o naszej polityce prywatności Polityka prywatności. Korzystanie z tej strony wymaga akceptacji plików cookie.