niedziela, 01 sierpień 2010 11:59

List otwarty czeskiego PiS do Pana Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Napisane przez

Lech Kaczyński
Prezydent
Rzeczpospolitej Polskiej

Szanowny Panie Prezydencie,

Jako czescy zwolennicy Prawa i Sprawiedliwości z radością dowiadujemy się o planowanej oficjalnej wizycie Pana Prezydenta w naszej Ojczyźnie. Jesteśmy przekonani, że poprzez wybór Pana na Prezydenta braterskiego nam Narodu Polskiego postawiono na postać odpowiadającą obecnym czasom, zdolną do stawienia czoła poważnym wyzwaniom naszej współczesności. Ale nie tylko to. Mamy nadzieję, że powodzenie PiS w wyborach polskich stanie się sygnałem do zmian następujących w wymiarze ogólnoeuropejskim.
Po upadku żelaznej kurtyny Zachód spojrzał z dużym zainteresowaniem na postkomunistyczną Europę Środkową, oczekując od niej impulsów ideowych, wyniesionych z dawnych negatywnych doświadczeń z komunizmem. Szczególnie zwolennicy wartości konserwatywnych wyrażają nadzieję, iż w nowych demokracjach zabrzmią głosy wzywające do odrodzenia cywilizacji zachodniej. Scenę publiczną w krajach postkomunistycznych zdominowali jednak na długi czas liberałowie i siły nowej lewicy, promujące dekadenckie zjawiska społeczne (poczynając od zbrodni zorganizowanej, a na legalizacji eutanazji kończąc). To wszystko z biernym, a kiedyś nawet także aktywnym, udziałem rządzących eksdysydentów, Havlów i Wałęsów, którzy z czasem stracili swój dawny kredyt moralny oraz zaufanie społeczne. Dopiero dzisiaj z ponownie budzącej się Polski może zabrzmieć apel o powrót zdrowego sumienia oraz tradycyjnych norm cywilizacyjnych, reprezentowanych przez politykę PiS i postać Pana Prezydenta Rzeczypospolitej.
W Republice Czeskiej, niestety, trwa władza szachrajów politycznychw rodzaju Pańskiego poprzednika, Aleksandra Kwaśniewskiego. Stawia im czoła jedynie niezależna postać prezydenta Vaclava Klausa, broniącego interesów Narodu. Skorumpowany (i wplątany w struktury mafijne) socjalistyczny premier Gross zastąpiony został w ubiegłym roku przez zdecydowanego aparatczyka Paroubka, reprezentującego styl polityczny nieodległy od jawnie totalitarnego (nie skrywa on nawet zamiaru sformowania po wyborach rządu mniejszościowego z poparciem komunistów). Paroubek utożsamił z ideologią wielokulturowości (z przerostem struktur biurokratycznych UE oraz projektem eurokonstytucji) i zdecydował się przeforsować za każdą cenę jej przyjęcie w parlamencie w krótkim okresie przedwyborczym. Członkom swojego ugrupowania bez skrupułów np. nakazał głosowanie za rejestrowanym partnerstwem homoseksualistów, a w znowelizowanym kodeksie karnym przeforsował faktyczną legalizację eutanazji. Bezlitośnie przy tym gwałci jakąkolwiek głośniejszą krytykę (ofiarą cenzury Paroubka stał się w mediach publicznych np. program publicystyczny Telewizji Czeskiej "Bez opakowania", program analogiczny do "Prosto w oczy" TVP).
Wokół postaci premiera Paroubka ogniskują się stare struktury komunistyczne wraz z konceptami współczesnej eurolewicy. Wpływ starych struktur komunistycznych na politykę Paroubka był istotny również w znanej sprawie prywatyzacji spółki UNIPETROL na rzecz firmy PKN Orlen (W tę sprawę premier Paroubek zaangażował się za pośrednictwem dyrektora swojego urzędu, który ? jak wykazały badania polskiej i czeskiej komisji parlamentarnych, lobbował za nieprzejrzystym projektem prywatyzacyjnym u byłego lewicowego premiera Polski).
Jako zwolennicy wartości konserwatywnych, mamy jednak nadzieję, że również w Republice Czeskiej nastaje pora zwrotu. W świetle powyższych faktów jasne jest, że problemy naszych krajów mają między sobą ścisłe związki i dlatego jest w interesie tak narodu czeskiego, jak i polskiego (a także całej Europy), żeby i u nas doszło do powrotu wartości tradycyjnych. I żeby skończyła się era liberalnej lewicowości. Dlatego organizujemy się na wzór polskiego ruchu politycznego "Prawo i Sprawiedliwość". Dlatego też pozwalamy sobie zwrócić się do Pana Prezydenta, poprzedzając Pańską oficjalną wizytę i przedstawiając w skrócie prawdziwy obraz warunków politycznych w naszym kraju.
Mamy nadzieję, że również w naszym kraju uda się w wyniku tegorocznych wyborów parlamentarnych rozbić lewicowe oblężenie, i że następna wizyta Pana Prezydenta będzie wizytą w już obudzonym kraju.

Niech Pan Bóg błogosławi Czeskiej Republice i braterskej Rzeczypospolitej Polskiej!

Za komitet koordynacyjny
Prawa i Sprawiedliwości
Bc. Petr Vale
Frantiek Červenka
Tomá Vandas

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Wyświetlony 4705 razy

Zaloguj się, by skomentować

Wychodząca od 2001 roku
„Opcja na Prawo” to najdłużej ukazujące się pismo
opiniotwórcze o charakterze liberalno-konserwatywnym.

OPCJA NA PRAWO © All Rights Reserved.

Nasza strona używa plików cookies. Jeśli przeglądasz nasze strony równocześnie wyrażasz zgodę na korzystanie z nich.Więcej o naszej polityce prywatności Polityka prywatności. Korzystanie z tej strony wymaga akceptacji plików cookie.