poniedziałek, 02 sierpień 2010 20:34

Od redakcji

Napisane przez
Nadzieja. Co roku ją w sobie odnawiamy, co roku się nią dzielimy, wypowiadając życzenia wobec bliskich i wobec nieznajomych; usiłujemy zaczarować przyszłość. Nawet jeśli czynimy to tylko dla dopełnienia obyczaju, ilość wypowiadanych dobrych słów kreować musi w te szczególne dni nową jakość. I choć na ogół zdajemy sobie sprawę, że niezależnie od naszych życzeń rzeczywistość idzie własnym rytmem, odległym z reguły od naszych pragnień, pozostaje w nas cień budującej wątpliwości i nie rezygnujemy, nie przestajemy marzyć. Jednocześnie wszakże to nadzieja właśnie pozwala nam osiągać to, co w realnej rachubie zdaje się nie do uzyskania, pozwala przenosić góry.

Liczymy, że rozpoczynający się rok rozpocznie całą sekwencję zmian i oczekiwanych reform naszego życia publicznego, że słowo zacznie stawać się ciałem. Warte naszych starań jest już choćby to, że zmniejszy się ilość kłamstwa, hipokryzji i podłości, spetryfikowanych dotąd w pozie racji stanu. Realizm każe miarkować nadzieje, tym razem jednak znajdują one pewne oparcie w faktach.
Gdy oglądamy się za siebie, gdy przeglądamy nasze materiały publikowane dokładnie przed rokiem, zauważamy to, co zazwyczaj umyka naszej uwagi. Nasze rachuby w dużej mierze jednak zaczynają się spełniać, a obecne nadzieje niedostrzegalnie wytyczyły już nowe horyzonty. Czy zatem nie jesteśmy wszyscy niewdzięcznikami? Czy nie winimy losu, nawet gdy spełnia nasze oczekiwania? Chcemy zawsze więcej, niż dostajemy. Zachowujmy więc nieufność wobec darów losu, ale cieszmy się jednak tym, co dobrego otrzymujemy.
Redakcja

Wyświetlony 6799 razy

Więcej w tej kategorii: Agenci na uczelniach »
Zaloguj się, by skomentować

Wychodząca od 2001 roku
„Opcja na Prawo” to najdłużej ukazujące się pismo
opiniotwórcze o charakterze liberalno-konserwatywnym.

OPCJA NA PRAWO © All Rights Reserved.

Nasza strona używa plików cookies. Jeśli przeglądasz nasze strony równocześnie wyrażasz zgodę na korzystanie z nich.Więcej o naszej polityce prywatności Polityka prywatności. Korzystanie z tej strony wymaga akceptacji plików cookie.