sobota, 02 październik 2010 15:59

Wiadomości nieparlamentarne

Napisane przez

Posłowie obecnej kadencji Sejmu w ciągu 26 miesięcy urzędowania wprowadzili w życie 480 ustaw (15 140 stron Dziennika Ustaw).

 

***

Poseł Wiktor Osik z SLD domaga się by Ministerstwo Infrastruktury zalegalizowało dwukierunkowy ruch pieszych na miejskich chodnikach.

***

Hiszpański sąd skazał na 15 miesięcy więzienia muzułmańskiego duchownego, który napisał książkę z poradami dla mężczyzn na temat bicia żon w taki sposób, by nie pozostawiać widocznych śladów. Opublikowana trzy lata temu książka Mohameda Kamala Mustafy wzbudziła sprzeciw środowisk kobiecych. Autor bronił się, twierdząc, że ograniczył się tylko do interpretacji fragmentów Koranu.

***

Prezydent Niemiec Johannes Rau postuluje, by zakazać stosowania w szkołach symboliki chrześcijańskiej, a także noszenia habitów. ? Jeśli ktoś zakazuje noszenia w szkołach chust islamskich, jako symboli religijnych, to trudno będzie obronić mnisi habit ? cytuje Raua agencja ENI.

***

14 stycznia w Nowym Jorku były kandydat na prezydenta Stanów Zjednoczonych Al Gore na spotkaniu Partii Demokratycznej oskarżył prezydenta Georga Busha o niedostrzeganie problemu globalnego ocieplenia. W tym czasie na zewnątrz sali padł rekord zimna ?29 st. C.

***

Szkoły katolickie stanowią wzorzec dla wszystkich placówek edukacyjnych w USA ? tak prezydent George Bush podsumował działalność szkół katolickich. Prezydent podkreślił wysoki poziom nauczania w placówkach katolickich oraz niskie koszty prowadzonej przez nie działalności.

***

Władze Filipin, mając na uwadze trudną sytuację gospodarczą kraju, zaapelowały, aby pary udawały się do kąpieli wspólnie, bo dzięki temu można zaoszczędzić wodę.

***

Polski Kościół rzymskokatolicki rozpoczął proces beatyfikacyjny rodziny, która została zamordowana przez hitlerowców za ukrywanie Żydów. Poinformowała o tym agencja CNS. Józef i Wiktoria Ulma ze wsi Markowa zostali zamordowani przez hitlerowców 22 marca 1944 roku, po tym, jak w ich gospodarstwie Niemcy znaleźli ukrywających się Żydów. Wraz z dorosłymi rozstrzelano szóstkę dzieci (siódme Wiktoria nosiła w sobie).

***

64-letni, żyjący z zasiłku dla bezrobotnych, obywatel Niemiec Rolf J. w maju przebywał w znanym kurorcie na Florydzie ? gdyż lekarze stwierdzili u niego depresję, która skutecznie może być leczona rzekomo tylko na Florydzie.

***

Timothy Dumouchel z Zachodniego Wybrzeża oskarżył firmę zajmującą się podłączaniem telewizji kablowej o spowodowanie uzależnienia od telewizji, otyłość żony i lenistwo dzieci, ponieważ firma nie odłączyła jego telewizji pomimo jego licznych wniosków. Domaga się 5 tys. dol. albo trzech komputerów lub dożywotniego darmowego dostępu do Internetu.

***

Jak twierdzi policja z indyjskiego dystryktu Jhabua, badania wykazały, że policjanci, którzy noszą wąsy, są poważniej traktowani przez społeczeństwo. Ludzie okazują im również więcej respektu. Zapuścisz wąsy, dostaniesz premię. Do zapuszczenia wąsów ma zachęcić policjantów kwota 30 rupii (52 eurocenty) miesięcznie. Przeciętna pensja policjanta w Indiach wynosi 5000 rupii (90 euro).

***

To raczej prawdziwy cud, a nie dowód naszego profesjonalizmu ? w taki sposób ukraińscy lekarze skomentowali przypadek uratowania mężczyzny, który po noworocznych imprezach miał 8 promili alkoholu we krwi. 42-letni mieszkaniec Tarnopola (zachodnia Ukraina) został znaleziony nieprzytomny na dworcu kolejowym. Gdy po reanimacji doszedł do siebie, powiedział, że nic nie pamięta od momentu, gdy z dwoma przyjaciółmi zaczął czwartą butelkę wódki. Jednocześnie przypominamy, że za śmiertelny poziom zawartości alkoholu we krwi zazwyczaj uznaje się 5 promili.

***

To nie jest tak, jak uczyła cię matka ? pod tym hasłem władze stanu Rio de Janeiro przystępują od przyszłego tygodnia do kampanii, mającej odwieść mieszkańców brazylijskiej metropolii od oddawania moczu bezpośrednio na ulicach. Rio de Janeiro nazywane bywa często ogromny pisuar pod otwartym niebem.

***

Będąc w stanie ogromnego kryzysu gospodarczego, rząd Niemiec przeznaczy 225 tys. euro na budowę tunelu pod trasą szybkiego ruchu, aby żaby mogły bezpiecznie przedostać się na drugą stronę drogi. Dotychczas żaby były przenoszone przez drogę w koszykach dźwiganych przez przedstawicieli organizacji ochrony przyrody.

***

Pewien Saudyjczyk, który przed 14 laty dał synowi na imię Saddam Husajn, zreflektował się i usiłuje to teraz zmienić ? donosi saudyjska gazeta "Arab News". Po raz pierwszy wątpliwości co do trafnego wyboru imienia syna naszły Mohsena al-Harithy'ego w 1990 roku, kiedy wojska irackiego dyktatora Saddama Husajna napadły na Kuwejt ? informuje gazet.. Ojciec złożył wniosek o zmianę imienia, ale zanim sprawa nabrała biegu, iracki atak rakietowy na stolicę Arabii Saudyjskiej w 1991 roku zniszczył urząd stanu cywilnego i znajdujące się tam akta.

***

Pechowy zespół piłkarski z południowej Anglii Frome Town Football Club wezwał na pomoc czarownicę, która zajmuje się białą magią. Zawodnicy są tak zdesperowani, że poprosili lokalną czarownicę Titanię Hardie, by uwolniła murawę od rzekomej klątwy. Ma ona odprawić kilka rytuałów.

***

Południowoafrykańska policja zapowiedziała, że będzie ścigała każdą osobę, która w pierwszy dzień Nowego Roku wyrzuci przez okno lodówkę lub inny przedmiot. Szczególnie liczne patrole wysłano do dzielnicy Johannesburga ? Hillbrow. Tam właśnie noworoczny zwyczaj pozbywania się ciężkich przedmiotów poprzez wyrzucanie ich z okien wysokich budynków jest szczególnie popularny.

***

Stargardzki oddział "Głosu Szczecińskiego" odwiedził tamtejszy radny Jarosław Koziołek. Zostawił oświadczenie, w którym stwierdza, że "będąc w pełni władz umysłowych jest synem Boga Wszechmogącego, Jedynego i prawdziwego Boga Izraelitów, Polaków oraz wszystkich ludzi dobrej woli". Jarosław Koziołek w listopadzie spowodował przewrót w radzie miejskiej Stargardu. Obecnie wspiera działania SLD.

***

Rzymskokatolicki arcybiskup Genui, kardynał Tarcisio Bertone jako zapalony kibic piłki nożnej kardynał Bertone komentował na żywo dla regionalnej telewizji mecz piłkarski.

***

Metropolita lubelski, abp Józef Życiński już od kilku lat podaje do publicznej wiadomości stan finansowy swojej archidiecezji. W tym roku poinformował, że archidiecezja ma długi w wysokości 2 mln zł.

***

Prawnicy i legislatorzy, którzy na poziomie stanowym lub federalnym wspierają prawo zabijania dzieci nienarodzonych nie będą mogli przystępować do Komunii Świętej w diecezji La Crosse. Taką decyzję zawiera dekret biskupa Raymonda Burke'a. Księża, na terenie parafii których zamieszkują takie osoby, mają obowiązek odmawiać im przystępowania do komunii dopóki ludzie ci publicznie nie odwołają swoich poglądów i swojego wsparcia dla zbrodni aborcji.

***

W następnej edycji popularnego reality show Wielki Brat (Grande fratello), emitowanej przez prywatną stację telewizyjną we Włoszech ma wystąpić rzymskokatolicki kapłan, pochodzący z południowej części Włoch ? informuje o tym rzymski dziennik La Reppublica.

***

Mnisi z amerykańskiego stanu Wisconsin założyli własny sklep internetowy. Bracia zakonni zajmują się sprzedażą kartridży do drukarek. Ich internetowe przedsięwzięcie ma na celu zbieranie pieniędzy na rzecz klasztoru i na cele charytatywne. Stronę założył zakon cysterski Ich sklep internetowy zdobywa klientów, zwłaszcza że mnisi zaoferowali im możliwość późniejszego zapłacenia za towar, po jego wypróbowaniu.

***

Kradzież jest czynem nagannym nawet w grze komputerowej ? uznali chińscy sędziowie, nakazując wypłacić odszkodowanie 24-latkowi Li Hiongchen przez firmę administrującą popularną w Chinach grą komputerową Czerwony Księżyc. 24-latek zaskarżył do sądu administratora gry za fatalne zabezpieczenie przed hakerami, którzy pozbawili go dorobku w grze. Jego wirtualny majątek szacowany był na 170 euro ? gracz poświęcił na zbieranie fortuny około dwu lat pracy, siedząc przed komputerem po kilka godzin dziennie. Sąd nakazał administratorom wypłacenie równoważności utraconej wirtualnej kwoty już w realnych pieniądzach.

***

Duchowny prawosławny Ion Sasareanu wraz z dziewięcioma innymi duchownymi poświęcili w Rumunii sieć sexshopów i domów uciech. Występując w telewizji duchowny stwierdził, że całkowicie akceptuje piękne domy publiczne, gdzie młodzi ludzie mogą w końcu robić to, co chcą.

***

Senator z Georgii z Partii Demokratów Zell Miller oficjalnie poparł kandydaturę Busha. Podobnie jak były prokurator za Jimmiego Cartera Griffin Bell.

Wyświetlony 8772 razy

Zaloguj się, by skomentować

Wychodząca od 2001 roku
„Opcja na Prawo” to najdłużej ukazujące się pismo
opiniotwórcze o charakterze liberalno-konserwatywnym.

OPCJA NA PRAWO © All Rights Reserved.

Nasza strona używa plików cookies. Jeśli przeglądasz nasze strony równocześnie wyrażasz zgodę na korzystanie z nich.Więcej o naszej polityce prywatności Polityka prywatności. Korzystanie z tej strony wymaga akceptacji plików cookie.