niedziela, 03 październik 2010 21:22

Wiadomości nieparlamentarne

Napisane przez

Federacja Młodych Unii Pracy zaapelowała do Ministerstwa Finansów o obowiązkowe wprowadzenie kas fiskalnych w instytucjach kościelnych (np. w każdej zakrystii, by kolekta mogła być ewidencjonowana)

 

***

Młodzieżówka SLD ? Młodzi Demokraci zażądała od rządu projektu legalizującego prostytucję i marihuanę.

***

Za posadzenie ziemniaków bez specjalnego zezwolenia działkowiczom grozi kara od 50 do 500 złotych. Oprócz tego każdy, kto chce sadzić kartofle musi być wpisany do rejestru producentów. Tych, którzy będą uchylać się przed karą grzywny, może spotkać areszt. Ten nowy przepis jest nowelizacją przepisu o obowiązkowej rejestracji dużych producentów (ponad 250 ton rocznie) ? od grudnia jest rozszerzony na wszystkich uprawiających ziemniaki. Mało kto wie o nowym przepisie, dlatego Ministerstwo Rolnictwa planuję akcję informacyjną przed sadzeniem ziemniaków. Obiecuje także, że w pierwszym roku nie będzie surowo egzekwować przepisu.

***

Nowe przepisy określają, ile może ważyć tornister dziecka w klasach I-III (3 kilogramy). Biuro rzecznika praw dziecka zapowiedziało, że dołoży wszelkich starań by przepis ten był respektowany.

***

Teolodzy szyiccy uważają, że pokazywanie prezenterek w irackiej telewizji jest głęboko niemoralne i nieprzyzwoite.

***

Administracja wydziału prawa przy uniwersytecie stanowym Indiany zdecydowała, że choinka dyskryminuje wyznawców innych religii i nakazała jej usunięcie z głównego pomieszczenia uczelni. Zamiast pięknej udekorowanej choinki na wydziale prawa stanęły dwie maleńkie choineczki, bez ozdób. Powodem były protesty wykładowców i studentów, którzy uznali, że choinka jako symbol chrześcijański godzi w ich uczucia religijne. ? Świętowanie świąt jednej religii, a nie świętowanie drugiej jest niedopuszczalnym ekskluzywizmem ? przekonuje jedna z wykładowczyń. Jej zdaniem: postawienie choinki w miejscu publicznym jest niedopuszczalne, bowiem stawia się ją po to, by uczcić święto chrześcijańskie. Idąc tym tropem ? należałoby znieść na uniwersytecie wolne niedziele, bowiem one również nawiązują do symboliki chrześcijańskiej. Podobnego zdania jest wielu studentów uniwersytetu.

***

Bilboardy reklamujące bieliznę H&M w Szwecji muszą być pilnowane przez ochroniarzy, gdyż są notorycznie niszczone przez feministki, które uważają, że reklamowanie damskiej bielizny uwłacza godności kobiety.

***

Nowa Biblioteka Aleksandryjska w Egipcie postanowiła wycofać z wypożyczalni ogólnej antysemickie "Protokoły mędrców Syjonu". Książka będzie od tej pory dostępna jedynie dla specjalistów-historyków, badaczy kultury. Dyrektor biblioteki Ismail Serageldin powiedział, że umieszczenie "Protokołów" w ogólnodostępnej wypożyczalni było przeoczeniem. Książka jest jednak reklamowana w prasie arabskiej. Okładkę jednego z takich czasopism zamieszcza strona internetowa ambasady izraelskiej w Warszawie: http://warsaw.mfa.gov.il/mfm/Web/Main/pic.asp?pic=17444.jpg.

***

Właściciel (?) strony internetowej http://tajnedokumenty.com/michniki.html przyznaje nagrodę Michnik Roku ? Nagrodę korupcji dziennikarskiej im. Adama Michnika . Celem konkursu jest "publicznie ośmieszenie i napiętnowanie korupcji konkretnych polskich dziennikarzy i redakcji" w czterech kategoriach: Dyletant piszący bezmyślnie, co mu podsuną pod nos (nominację otrzymał dziennikarz PAP-u Jerzy Malczyk), Wodolej (bajeczki wyssane z palca, ale niegroźne), Propagandzista prywatnych biznesów i interesów pod przykrywką niewinnie wyglądających materiałów prasowych i Goebbels (nominacja dla Bartosza Węglarczyka, waszyngtońskiego korespondenta "Gazety Wyborczej").

***

Były prezydent USA Bill Clinton, odkąd stracił pracę w Białym Domu, dorabia na różne sposoby. Ostatnio ma pracować jako model dla chińskiej firmy odzieżowej Fapaj za jakieś 1,3 miliona dol. Peng Xing z Fapaj namawiał Clintona do tej pracy przez trzy lata, śląc m garnitury, koszule, krawaty i buty. Wcześniej Cilnton pracował za 400 tys. dol. dla Jiannanchun Co. produkującej napój alkoholowy z destylowanego ryżu. Były prezydent pojawi się na reklamach tej firmy w 2004 r.

***

Prezydent Filipin pani Gloria Arroyo zapowiedziała, że od przyszłego kraju Filipiny wznowią po 25 latach przerwy wykonywanie kary śmierci. Pani prezydent, która uchodzi za żarliwą katoliczkę, zareagowała tym samym na ostatnią serię porwań dla okupu członków bogatych rodzin filipińskich.

***

Anglikański duchowny ks. Roger Quick z Leeds swoje kazania przekazuje jako muzykę rap, inspirowaną amerykańskim raperem Eminem. Sam wyznał: to naprawdę dotarło do ludzi!

***

Władze Melbourne zadecydowały, że od tego roku w mieście tym nie będzie się oficjalnie obchodzić świąt Bożego Narodzenia. Informuje o tym za KNA Katolicka Agencja Informacyjna. Władze australijskiego miasta postanowiły, że podczas różnych imprez w okresie bożonarodzeniowym, a nawet na kartkach pocztowych, nie będzie używane określenia "Boże Narodzenie". Zamiast niego mowa będzie o "świątecznym okresie w roku".

***

32 procent Holendrów nie wie, jakie wydarzenie wspominane jest w Boże Narodzenie – wynika z badań przeprowadzonych na zlecenie holenderskiej chrześcijańskiej stacji telewizyjnej NCRV. 26 procent Holendrów pytanych o to, co wspominamy w Boże Narodzenie, nie było w stanie odpowiedzieć na to pytanie. 6 procent odpowiedziało źle. 29 procent protestantów pytanych o powód świętowania Bożego Narodzenia ? nie potrafiło odpowiedzieć. Tylko trzy procent lepiej (26 procent) wypadli katolicy.

***

31 miliardów dolarów wydają amerykanie z okazji Świąt Bożego Narodzenia na prezenty dla swoich zwierząt domowych. Największym powodzeniem cieszą się: kojec dla psa projektu Gucciego (wyścielany kozią sierścią), obroża dla psa z wbudowanym słownikiem psio-angielskim czy gumowym, piszczącym Georgem Bushem.

***

49-letni policjant George Duncan z Nowego Jorku otrzymał tytuł "Króla Zwolnienia Lekarskiego" za "chorowanie" 744 dni w trakcie 15 lat pracy (średnio dzień na tydzień). Najczęściej "chorował" na podwyższone ciśnienie.

***

Połowa stanowisk w Kurii Rzymskiej powinna być obsadzona kobietami – uważa żona premiera Wielkiej Brytanii Cherie Blair (jest katoliczką). Jej zdaniem, tylko w ten sposób Kościół może pokazać, że rzeczywiście respektuje wszystkie prawa człowieka. Zdaniem pani Blair papież powinien uznać za priorytet zwalczanie w Kościele seksizmu i dostrzeganie kobiet, nie tylko jako "pracownic", ale również, jako istot myślących.

***

Kubańczycy w tym roku też nie obchodzili Bożego narodzenia. W 1969 roku zniósł je Fidel Castro. Władze miejskie są zobligowane do usuwania wszelkich świątecznych dekoracji z ulic czy domów. El Comendante zaapelował do rodaków, by zamiast Świąt Bożego Narodzenia czcili ważniejsze święto ? też narodzenia ? nowego bohatera Kuby Eliana Gonzalesa, "wyrwanego ze zbrodniczych rąk imerialistów".

***

W grudniu przed stołecznym Sądem Okręgowym ruszyła seria procesów, które Stanisław Remuszko wytoczył ośmiu czołowym tytułom prasowym (m.in. "Gazecie Polskiej", "Rzeczpospolitej" i "Wprost") za odmowę druku płatnej reklamy jego książki "Gazeta Wyborcza". Remuszko pracował w GW w 1989 r. na osobiste zaproszenie Adama Michnika i wkrótce odszedł z redakcji, "nie mogąc pogodzić się z ideowo-polityczną ewolucją pisma oraz przekształceniami własnościowymi w spółce Agora". Kolejne procesy w styczniu.

***

Wyświetlony 10159 razy

Zaloguj się, by skomentować

Wychodząca od 2001 roku
„Opcja na Prawo” to najdłużej ukazujące się pismo
opiniotwórcze o charakterze liberalno-konserwatywnym.

OPCJA NA PRAWO © All Rights Reserved.

Nasza strona używa plików cookies. Jeśli przeglądasz nasze strony równocześnie wyrażasz zgodę na korzystanie z nich.Więcej o naszej polityce prywatności Polityka prywatności. Korzystanie z tej strony wymaga akceptacji plików cookie.