Wydrukuj tę stronę
wtorek, 21 grudzień 2010 11:32

Od redakcji

Napisane przez

Na początek sekret z redakcyjnej kuchni: ten numer "Opcji na Prawo" było bardzo trudno zredagować - w naszych szufladach piętrzą się sterty naprawdę wspaniałych tekstów.

A nowe wciąż do nas trafiają. Problem polega na tym: które artykuły zamieścić, a które mogą zaczekać? Ta stresująca redaktora naczelnego sytuacja jest jednak świadectwem czegoś ważnego i zdecydowanie pozytywnego. Idea prawicowa ma się, wbrew wszelkim pozorom, dobrze. Najwyraźniej jest w Polsce wielu ludzi, zachowujących rozsądek i odwagę, gotowych iść pod prąd łatwych mód i popularnych przesądów. Potrafiących w dodatku interesująco ujmować swe myśli w słowo pisane. Byłoby dobrze, aby istniało przełożenie tego stanu na sferę politycznej praktyki. Tu jednak, jak się wydaje, czeka nas długa i niełatwa droga.

Cieszą głosy Czytelników, wyrazy sympatii i poparcia. Wciąż jeszcze jesteśmy czasopismem na dorobku, więc każdy odzew z tej strony jest dla nas szczególnie ważny i potrzebny.
W tym numerze proponujemy Państwu szereg tekstów na tematy ekonomiczne, zwykle traktowanych jako nudne i zawiłe. Przeczytajcie to w wydaniu naszych Autorów!
Polecamy zapis konferencji prasowej Włodzimierza Bukowskiego, który na krótko odwiedził Wrocław. Jego przemyślenia i oceny stanowić będą z pewnością silną podbudowę antyunijnego nastawienia wielu z naszych Czytelników. Alternatywnym wobec wejścia do Unii rozwiązaniem może być członkostwo Polski w stowarzyszeniu NAFTA. O nim także możecie Państwo przeczytać na naszych łamach.
Powoli tradycją "Opcji na Prawo" stają się wędrówki publicystyczne po świecie. Obecnie zwiedzamy Wietnam i Meksyk, do którego prowadzi nas nieoceniony Jan M. Fijor. Tę wędrówkę będziemy kontynuować w następnych numerach. Rozpoczniemy też kolejne: do Peru i Finlandii.
Kończąc, przekazujemy Panu Stanisławowi Michalkiewiczowi życzenia szybkiego powrotu do zdrowia.
Redakcja
Wyświetlony 11477 razy

Najnowsze od

Artykuły powiązane

Zaloguj się, by skomentować

Nasza strona używa plików cookies. Jeśli przeglądasz nasze strony równocześnie wyrażasz zgodę na korzystanie z nich.Więcej o naszej polityce prywatności Polityka prywatności. Korzystanie z tej strony wymaga akceptacji plików cookie.