środa, 04 luty 2015 00:00

Rozkładanie polskości na łopatki

Napisał

Neokolonializm kulturowy nie występowałby w Polsce w takim natężeniu jak obecnie, gdyby nie wytrwała praca środowisk postkomunistyczno-lewicowo-liberalnych, które od lat wszelkimi metodami starają się stworzyć z nas naród zakompleksionych, zawstydzonych, wyrzekających się swojej tożsamości narodowej i religijnej zatomizowanych jednostek.

Empik zaskoczył w tym roku swoich klientów, zwłaszcza tych bardziej konserwatywnych, informacją, że w reklamach bożonarodzeniowej oferty sieci zobaczyć będzie można m.in... Marię Czubaszek, zawdzięczającą swoją obecną medialną karierę chwaleniem się dokonanymi aborcjami, oraz satanistę, lidera grupy Behemoth ? Adama ?Nergala? Darskiego, znanego z wielu obrazoburczych i antyreligijnych wypowiedzi i czynów. Równie dużą niespodzianką był spot Ministerstwa Spraw Zagranicznych promujący Polskę, w którym m.in. pokazano batalię pod Grunwaldem na ulicach Warszawy i Giewont ? tyle że z chorągwi rycerskich i szczytu góry wymazano krzyż.

Wspieraniem środowiska LGBT zajęła się zaś TVP, zgadzając się na emitowanie spotu ?Najbliżsi obcy? przedstawiającego dzień z życia dwóch lesbijek. Bohaterki ukazano w sytuacjach właściwych dla tradycyjnego małżeństwa, poprzez wywołanie wrażenia emocjonalnej bliskości względem obu kobiet, oswajając widza z projektami radykalnej inżynierii społecznej, której efektem ma być zalegalizowanie związków osób tej samej płci. Chociaż TVP jest instytucją państwową i obowiązują ją ścisłe decyzje co do tzw. misji medium publicznego, to jednak zlekceważyła w tym przypadku szczególną ochronę prawną, która na mocy art. 18 Konstytucji jest zarezerwowana dla małżeństwa jako związku kobiety i mężczyzny, a także regulamin Komisji ds. Kampanii Społecznych TVP nakazujący, aby treść przekazów była zgodna z polskim prawem i by dotyczyła w szczególności m.in. działań służących umacnianiu rodziny. Wydaje się, że szefostwo telewizji nie zauważyło, iż emisja spotu zbiegła się w czasie z głosowaniami w Sejmie nad dwoma projektami ustaw o związkach partnerskich, autorstwa Twojego Ruchu oraz SLD. A także tego, że posłem sprawozdawcą jednego z projektów jest Robert Biedroń, wieloletni prezes Kampanii Przeciw Homofobii, która wyprodukowała spot ?Najbliżsi obcy? w ramach akcji ?Popieram związki?.

Co łączy te trzy bulwersujące przypadki? Przede wszystkim fakt, że uderzają one w chrześcijaństwo, w wartości konserwatywne, patriotyczne, rodzinę ? czyli w cywilizacyjne korzenie naszego kontynentu. Tego typu przypadków ostrych prowokacji, promowanych przez najsilniejsze mainstreamowe media, mających za zadanie ośmieszyć, upokorzyć i ?rozbroić? Polaków, którym są one bliskie, można by wiele wymieniać. W ten sposób, od ćwierć wieku, obywatele naszego kraju stają się workiem treningowym dla dobrze zorganizowanej i dysponującej medialną przewagą mniejszości, którą łączy jedno ? oikofobia, czyli nienawiść do swoich i zaprzedanie się zachodnim, lewackim wzorcom, które już właściwie nie spotykają się z żadnym oporem w większości krajów ?starej Europy?. Dziś, na różne sposoby i w różnych obszarach, ale z tym samym efektem, medialne, popkulturowe, a często i naukowe środowiska starają się przerobić Polaków w taki sposób, by stali się oni bezmyślnymi pożeraczami przygotowanej specjalnie dla nich ideologicznej papki, w której wszystko to, co do tej pory uchodziło za świętość, wartość, coś, za co należało walczyć, a nawet ginąć ? wyrzucone ma zostać ?na śmietnik historii?. W efekcie zamiarem ?Gazety Wyborczej?, TVN czy ?Krytyki Politycznej? jest stworzenie nowo-Polaków, którzy zarządzani przez medialną propagandę będą nie tylko głosować tak, jak sobie tego życzą medialni macherzy, ale też żyć, myśleć i czuć tak, jak ich zdaniem należy.

(?)

Wyświetlony 1540 razy
Zaloguj się, by skomentować

Wychodząca od 2001 roku
„Opcja na Prawo” to najdłużej ukazujące się pismo
opiniotwórcze o charakterze liberalno-konserwatywnym.

OPCJA NA PRAWO © All Rights Reserved.

Nasza strona używa plików cookies. Jeśli przeglądasz nasze strony równocześnie wyrażasz zgodę na korzystanie z nich.Więcej o naszej polityce prywatności Polityka prywatności. Korzystanie z tej strony wymaga akceptacji plików cookie.