Wydrukuj tę stronę
sobota, 12 wrzesień 2015 14:40

Przeciwko V. kolumnie Państwa Islamskiego

Napisane przez

16 czerwca 2015 roku w Brukseli pikietowała grupa europejskich polityków. Akcja została zorganizowana przez „Sojusz na rzecz Pokoju i Wolności” (APF). Czynny udział, wzięli w niej również: członek prezydium partii “Rodina”, współprzewodniczący klubu “Stalingrad” Fedor Biryukov, historyk i politolog z Petersburga Alexander Sotnichenko, europoseł Udo Voigt (Niemcy), byli członkowie PE Nick Griffin (Wielka Brytania) i Roberto Fiore (Włochy) oraz inni przedstawiciele „Sojuszu na rzecz Pokoju i Wolności” z Francji, Szwecji, Danii, Grecji, Hiszpanii, Czech, Łotwy i innych krajów europejskich, którzy przybyli pod siedzibę Parlamentu Europejskiego protestować pod hasłem “Stop rusofobii”.

Owa europejsko-bliskowschodnia aktywność zaowocowała bardzo udaną wizytą delegacji „Sojuszu na rzecz Pokoju i Wolności” (APF) w Libanie i Syrii 3-7 czerwca 2015 roku.
W artykule, który ukazał się w „Syria Times”, możemy przeczytać wypowiedź Roberto Fiore, który podczas spotkaniaz marszałkiem syryjskiego Zgromadzenia Ludowego Mohammad’em al-Jihad Laham’em powiedział: „Syria stoi w obliczu ataku jawnego ekstremizmu i terroryzmu, reprezentowanego przez ‘Islamic State in Iraq and Syria’ (ISIS) – organizację terrorystyczna […] mamy do czynienia z konfliktem pomiędzy cywilizacją i chaosem, który spoczął na barkach Syrii, zwalczającej terroryzm – zanim osiągnie on europejskie granice”. Fiore, ostrzegł też przed permanentnym rozprzestrzenianiem się terroryzmu w wykonaniu ISIS, zauważając, że, jednocześnie uderza on w różne obszary – jest aktywny w regionie Morza Śródziemnego, działa w Libanie, Libii, niektórych obszarach Hiszpanii, a nawet na Bałkanach. Fiore ogłosił plan, zorganizowania antysaudyjskiej kampanii medialnej, aby zaprotestować przeciwko popieraniu przez „wahabitów” terroryzmu „Państwa Islamskiego”. W odpowiedzi na wystąpienie Fiore al-Laham podkreślił ważną rolę, jaką mogą odegrać instytucje społeczeństwa obywatelskiego i działacze pokojowi – do skutku wspierający wartości miłości i pokoju, jak i konfrontacji z ekstremizmem, terroryzmem, chaosem i dyskryminacją rasową. W szczególności al-Laham odniósł się do roli, jaką owe instytucje mogłyby odgrywać w zapoznaniu światowej opinii publicznej z rzeczywistą sytuacją w Syrii, z podkreśleniem celowego kierowania aktów terroryzm, przeciwko ludności cywilnej. Al-Laham, jednocześnie krytykował tzw. koalicję anty-ISIS, odrzucając ją, jako mającą na celu, zapewnienie tajnego wsparcia, które USA i ich sojusznicy oferują organizacjom terrorystycznym, walczącym z rządem syryjskim. „Ci, którzy chcą walczyć z terroryzmem muszą współpracować z państwem syryjskim” – powiedział al-Laham, wzywając rządy europejskie do ponownego rozważenia ich „polityki krótkowzroczności i niewłaściwości” wobec Syrii. Natomiast minister informacji Omran al-Zoubi, podczas spotkania z członkami „misji rozpoznawczej” obwiniał Izrael i Arabię Saudyjską o zniszczenia, które dotknęły zabytki syryjskiego dziedzictwa narodowego, jednocześnie krytykując bezczynność Zachodu, wobec działań terrorystów przeciwko syryjskim stanowiskom archeologicznym [ISIS zarabia krocie na nielegalnym handlu antykami].
Minister zaznaczył też, że za sprawą owej „opozycji”, która promowana jest przez zachodnie rządy, w tym USA, jako „umiarkowana”, popełniono najbardziej makabryczne zbrodnie przeciwko Syryjczykom. Aż 40 dziennikarzy zostało zabitych w Syrii przez terrorystów z ISIS, «Jabhat al-Nusra», «Free Army» czy tzw. umiarkowanej opozycji”. Zaatakował też, zachodnią politykę sankcji wobec syryjskich mediów, nazywając ją „jedyną w swoim rodzaju, polityczną i intelektualną blokadą”. Członkowie delegacji otrzymali film dokumentalny, który ujawnia zbrodnie zagranicznych terrorystów w Syrii, jak i zaangażowanie w ten proceder „tureckiego reżimu”.

 

/.../ Ciąg dalszy artykułu - w wydaniu papierowym

Wyświetlony 1272 razy
Sławomir Ozdyk

Najnowsze od Sławomir Ozdyk

Artykuły powiązane

Zaloguj się, by skomentować

Nasza strona używa plików cookies. Jeśli przeglądasz nasze strony równocześnie wyrażasz zgodę na korzystanie z nich.Więcej o naszej polityce prywatności Polityka prywatności. Korzystanie z tej strony wymaga akceptacji plików cookie.