piątek, 27 listopad 2015 23:11

Masowa imigracja upodobni Europę do państw, z których obecnie się ucieka

Napisane przez

Jeżeli chcemy bronić Europy przed najeźdźcami, to musimy przede wszystkim bronić ducha Europy.

Poseł UE Michał Marusik (prezes Kongresu Nowej Prawicy) ostrzegł, że masowa imigracja z krajów obcych cywilizacyjnie sprawi, że Europa będzie wyglądać, jak kraje, z których obecnie ludzie uciekają i wówczas nie będzie już dokąd uciec. Słowa te padły na brukselskiej konferencji w której wzięła udział Marine Le Pen oraz przedstawiciele europarlamentarnej frakcji Europa Narodów i Wolności.

– Europa została zaatakowana falą migracyjną, wielotysięcznym tłumem imigrantów obcych nam cywilizacyjnie – rozpoczął swoje wystąpienie europoseł Michał Marusik, a następnie zwrócił uwagę na różne problemy wynikające z masowej imigracji z Afryki i Azji do Europy.

Polski polityk zwrócił uwagę, że przybysze są zwabiani do krajów UE poziomem życia i wysokimi zasiłkami socjalnymi, które można stosunkowo łatwo otrzymać w państwach Zachodu. Jednak ważniejszy problem stanowi fakt braku integracji imigrantów z normami cywilizacji łacińskiej oraz próba narzucania Europie prymitywnych norm pochodzących ze świata muzułmańskiego:

– Ci ludzie mają swoich przywódców. Oni mają swoje prawa. Mają swój kodeks etyczny i kierują się własnymi zwyczajami i własnymi prawami. Oni chcieliby, aby nastąpiła ekspansja ich praw, ich zwyczajów, ich etyki na obszar Europy – ostrzegł Michał Marusik i dodał, że jeśli Europa dopuści na swoim terenie do ekspansji obcych norm cywilizacyjnych, to w przyszłości będzie wyglądać tak, jak kraje, z których ludzie obecnie uciekają, i wówczas już nie będzie dokąd uciec.

(...)

Wyświetlony 1281 razy
Zaloguj się, by skomentować

Wychodząca od 2001 roku
„Opcja na Prawo” to najdłużej ukazujące się pismo
opiniotwórcze o charakterze liberalno-konserwatywnym.

OPCJA NA PRAWO © All Rights Reserved.

Nasza strona używa plików cookies. Jeśli przeglądasz nasze strony równocześnie wyrażasz zgodę na korzystanie z nich.Więcej o naszej polityce prywatności Polityka prywatności. Korzystanie z tej strony wymaga akceptacji plików cookie.