piątek, 27 listopad 2015 23:52

Jak pokonać terrorystów

Napisane przez

Jak powiedziała „Opcji na Prawo” pani Foutouh Kodsieh, I sekretarz ambasady Syrii w Warszawie, większość Syryjczyków, którzy próbują opuścić kraj, to ludzie przebywający na terenach kontrolowanych przez grupy terrorystyczne.

Próbują oni uciec od ucisku i zbrodni grup terrorystycznych. Pozostali nie są Syryjczykami, lecz grupą terrorystów, którzy nielegalnie wjechali na terytorium Syrii, a teraz usiłują przedostać się do Europy, podszywając się pod uchodźców syryjskich. Twierdzą, że są Syryjczykami, ale albo nie mają żadnych dokumentów, które by to potwierdzały, albo posługują się sfałszowanymi syryjskimi paszportami.

Zdaniem Pani Kodsieh, powrót tych terrorystów z Syrii do Europy będzie trudny, ponieważ zmieniła się ich mentalność, stali się religijnymi ekstremistami przyzwyczajonymi do przestępstw, zbrodni i widoku krwi. – Trudno im jest powrócić do społeczności normalnych ludzi i asymilować się z pokojowymi społeczeństwami. Będą oni stanowić uśpione komórki, które w każdej chwili mogą rozpocząć swoją przestępczą działalność – przestrzega syryjska dyplomatka.

(...)

Wyświetlony 2271 razy
Zaloguj się, by skomentować

Wychodząca od 2001 roku
„Opcja na Prawo” to najdłużej ukazujące się pismo
opiniotwórcze o charakterze liberalno-konserwatywnym.

OPCJA NA PRAWO © All Rights Reserved.

Nasza strona używa plików cookies. Jeśli przeglądasz nasze strony równocześnie wyrażasz zgodę na korzystanie z nich.Więcej o naszej polityce prywatności Polityka prywatności. Korzystanie z tej strony wymaga akceptacji plików cookie.