Roland Baader

Roland Baader

poniedziałek, 21 październik 2013 23:47

Political Correctness

?Polityczna poprawność? ? wszyscy o niej mówią, jednak mało kto opisał bliżej lub wyjaśnił to zjawisko. Czym więc jest ?poprawność polityczna?? Skąd się wzięła i jakie są jej skutki?

niedziela, 19 grudzień 2010 17:14

Europejska fabryka prawa

Wejście Polski do Unii Europejskiej to pod względem prawnym prawdziwy Wielki Skok. Nie wiadomo tylko,  w którą stronę. By zostać przyjęta do UE, Polska musi zaakceptować tzw. acquis communautaire, czyli prawo wyprodukowane przez organy wszystkich trzech wspólnot europejskich (dawna EWG, Euroatom oraz Wspólnota Węgla i Stali - EWWiS) oraz przez Unię Europejską jako całość.

sobota, 13 luty 2010 21:50

Papierowe samobójstwo

Podobno Lenin, człowiek, który z pewnością znał się na wywrotowej robocie i organizowaniu rewolucji, powiedział: Kto chce zniszczyć kapitalistyczne społeczeństwo, musi zniszczyć jego pieniądz.
W Unii Europejskiej pojęcie "dyskryminacji" staje się coraz bardziej pojemne, stosuje się je do coraz to nowych sytuacji społecznych i ekonomicznych, cały czas dodaje się nowe kryteria "dyskryminacji", rozszerza się obszary, na których musi obowiązywać jej zakaz.
czwartek, 28 styczeń 2010 22:36

Political correctness

Poprawność polityczna jest współczesną, postmarksistowską formą kultu równości. Jej zwolennicy utrzymują (czasami wprost, czasami nie), że istnieją poprawne i niepoprawne rodzaje myślenia, mówienia, konwersowania i obcowania z innymi ludźmi, szczególnie, gdy w grę wchodzą kwestie rasy, płci i kultury. Równocześnie twierdzą, że w przeszłości patriarchalne, feudalne, kapitalistyczne instytucje panowania ustanowiły i utrzymywały rozmaite formy nierówności, które w naszych czasach należy ? mobilizując siły demokratyczne ? zlikwidować. ?Polityczna poprawność? zbiera niejako ?do kupy? rozmaite manifestacje egalitarystycznej manii, tworząc z nich jedną bryłę mentalno-emocjonalną, której najważniejsze składniki to, wspomniane wyżej, znane od dawna trio: rasa, płeć, kultura. Generalna formuła, powtarzana niczym zaklęcie (zaklinanie rzeczywistości!), brzmi: wszystkie rasy, płci i kultury są równe (równowartościowe), stąd istniejące pomiędzy nimi nierówności i ?dyskryminacje? są niesprawiedliwe i muszą zostać zniesione.

Wychodząca od 2001 roku
„Opcja na Prawo” to najdłużej ukazujące się pismo
opiniotwórcze o charakterze liberalno-konserwatywnym.

OPCJA NA PRAWO © All Rights Reserved.

Nasza strona używa plików cookies. Jeśli przeglądasz nasze strony równocześnie wyrażasz zgodę na korzystanie z nich.Więcej o naszej polityce prywatności Polityka prywatności. Korzystanie z tej strony wymaga akceptacji plików cookie.