sobota, 10 grudzień 2016 10:29

Od Redakcji

Napisał
Wielu Polaków postrzega tzw. Zachód prawie w samych superlatywach, jak raz utracony i potem odzyskany, mityczny ląd. Powodem tej idealizacji jest prawdopodobnie długotrwała niewola i wynikająca z niej izolacja naszego kraju. Różne polskie, także katolickie, środowiska zupełnie tracą orientację, co do destrukcyjnych przemian, które nastąpiły w bliskiej nam dawniej cywilizacji, a ta od dawna cierpi na deficyt przypisywanych jej atrybutów kulturowych.
sobota, 10 grudzień 2016 10:25

Teorie spiskowe i ziarna prawdy

Napisał
Na naszych oczach rozpada się cywilizacja Zachodu, a ponieważ natura nie znosi próżni, już dzisiaj wymiernym skutkiem tego upadku staje się inwazja islamu na Europę, który ostatnio w dość przyspieszonym tempie zajmuje miejsce w europejskim obszarze kulturowym. Kanclerz Merkel prowadzi politykę otwartych drzwi dla emigrantów, tłumacząc to tym, że w Niemczech brakuje rąk do pracy. Jest to symptomatyczne. Spadek populacji jest bowiem powodowany wzrastającym hedonizmem. Wygodnictwo, pogoń wyłącznie za uciechami, upadek wartości, zjawiska coraz to wymyślniejszej antykoncepcji, aborcji i promocja postaw homoseksualnych wpływają ujemnie na prokreację, co przyczynia się do starzenia się zachodniego społeczeństwa.
Historia cywilizacji łacińskiej jest długa, więc nic dziwnego, że w tym czasie zaszło wiele różnych wydarzeń, wśród których pewne mogą być uznane za rodzaj wojny domowej. Do takiego wniosku możemy dojść, jeśli wojnę domową zdefiniujemy jako konflikt, którego celem jest nadanie państwu jakiegoś kierunku, co do którego nie ma zgodności. Jeśli inne metody zawodzą, wtedy rozstrzyga siła. Skoro jednak celem wojny domowej jest tylko nadanie państwu określonego kierunku, to znaczy, że państwo ma nadal istnieć, bo w przeciwnym razie wojna domowa zostałaby pozbawiona sensu. „Domowy” charakter wojny zakłada zatem, że obydwie strony konfliktu są zainteresowane przetrwaniem państwa, a w związku z tym nie będą podejmowały działań skierowanych na jego unicestwienie. Można nawet powiedzieć, że przetrwanie państwa jest warunkiem brzegowym kontynuowania wojny domowej. Jeśli bowiem jej przeciąganie miałoby doprowadzić do zagłady państwa, strony wojujące konflikt zawieszają, a w każdym razie –…
sobota, 10 grudzień 2016 10:06

Cywilizacyjne deliberacje

Napisała
Z Magdaleną Ziętek-Wielomską, filozofem, prawnikiem, założycielką fundacji Instytut Badawczy Pro vita bona, wykładowcą Narodowej Akademii Informacyjnej w Warszawie, publicystką portalu www.konserwatyzm.pl oraz tygodnika Myśl Polska – rozmawia Dorota Niedźwiecka.
sobota, 10 grudzień 2016 09:53

Cywilizacja jaśnie oświeconych

Napisał
Wiele uwagi poświęcono już fenomenowi, jakim był niezwykły rozkwit pewnej podrzędnej sekty, która pojawiła się jakby znikąd, na peryferiach wielkiego rzymskiego cesarstwa na początku naszej ery. Czynnikiem, który zagwarantował powodzenie rozprzestrzeniania się idei chrześcijańskich, na pewno była ich uniwersalność, umiarkowanie, głębia etyki, misyjność, ale również niezwykle precyzyjne i rozumne podejście do wiary i egzystencji człowieka, pozytywny stosunek do prawdy i jej poszukiwania („szukajcie a znajdziecie, pukajcie a otworzą wam”, „poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli”).
sobota, 10 grudzień 2016 09:42

Globalny promotor zgorszenia

Napisał
Promocja homoseksualizmu i jego równouprawnienie na skalę globalną są wykorzystywane przez Stany Zjednoczone Ameryki do realizacji swoich strategicznych celów. Pod hasłami równości i godności hegemon działa wszystkimi dostępnymi narzędziami wpływu i nacisku.
„Homofob w Polsce” głosił pełen miłości – nagłówek mainstreamowej gazety, którym został przywitany dr Paul Cameron podczas jego kolejnej wizyty w naszym kraju w październiku tego roku. Miłość lewicowej redakcji Adama Michnika wydaje się być tak wysokiej próby, jak uczucia homoseksualne, z charakterem których zderzył się naukowiec w swoich badaniach. Wrocławskie spotkanie z doktorem Cameronem, odbyło się 13 października br. patronowała mu Opcja na Prawo.
sobota, 10 grudzień 2016 01:59

Skończmy z aborcyjnym szaleństwem

Napisał
Argumenty przeciwko zaostrzaniu ustawy aborcyjnej są od lat takie same. Wciąż przekonuje się Polaków, że w jej efekcie dojdzie jedynie do rozrostu „podziemia aborcyjnego”. To zaś spowoduje, że tysiące kobiet będzie umierać w wyniku nieudanych zabiegów, gdyż te, które nie chcą urodzić „płodu”, i tak go, w ten czy w inny sposób, „spędzą”.
sobota, 10 grudzień 2016 01:48

Raport z Fabryki Ludzi

Napisała
Gdy w pomieszczeniach Dechomagu, niemieckiej gałęzi IBM, w latach 1933-1938 słychać było trzask i stukot klawiszy pierwszych maszyn obliczeniowych, człowiek oznaczał tyle, ile zdołano opisać zestawem cyfr, którymi żonglowano, aby skatalogować i przypisać mu jakąś wartość. „26 organizacji badawczych, działających na terenie całej Rzeszy, których zadaniem było sprawdzenie każdej rodziny po kolei” („The New York Times” z 22 czerwca 1938 roku) przerzucało amerykańskie karty perforowane, skrzętnie dokonując analizy środowiska, linii genetycznych, zawodów, zdolności i listy przebytych chorób każdego mieszkańca Niemiec. Korzystanie z amerykańskich technologii nie było przypadkiem, jak i przypadkiem nie były mrzonki o „czystej aryjskiej rasie”. To właśnie w Ameryce w 1910 r. powstał ERO (Eugenics Record Office), zbierający identyczne dane o obywatelach amerykańskich po drugiej stronie oceanu.
sobota, 10 grudzień 2016 01:38

Eutanazja, następny proszę

Napisane przez
Szaleństwo eutanazji zatacza coraz szersze kręgi. Nie chodzi tylko o zmiany prawne, w których na czoło wysuwają się kraje Beneluksu, ale i rosnącą akceptację dla tego procederu wśród wielu państw, które formalnie ją odrzucają. To, że prawo dotyczące eutanazji będzie krok po kroku liberalizowane, a możliwość zabijania w ten sposób ludzi będzie poszerzana na kolejne grupy – to już nie ostrzeżenia konserwatystów i Kościoła katolickiego, ale fakt. Bez znaczenia jest w tej kwestii, czy mówimy o eutanazji, gdy lekarz podaje pacjentowi śmiertelną dawkę leku lub wywołuje śmierć w inny sposób, czy o wspomaganym samobójstwie, gdy zapewnia on niezbędne środki pacjentowi, a ten samemu odbiera sobie życie. Efekt jest bowiem ten sam – zabójstwo.
sobota, 10 grudzień 2016 01:34

Diabeł postawił na show-biznes

Napisała
W skrócie wygląda to tak. Szatan wybiera sobie grupę ludzi, którzy dostają od niego zlecenie rozwalenia świata stworzonego przez Boga. Oni typują przyszłych profesorów, którzy mają skonstruować ideologie i przepchnąć je przez katedry światowych uniwersytetów. Następnie plan trzeba wdrożyć w życie. W grę wchodzi przekupienie polityków i urzędników, którzy przeforsują odpowiednie ustawy, oraz dziennikarzy i publicystów, którzy odpowiednio to opiszą. Na szarym końcu tego łańcucha jest wmówienie miliardom ludzi, że to, co szykują dla nich słudzy Lucyfera, jest właściwe. Wykonawcą tego zlecenia są ulubieńcy masowej publiczności: piękni, uśmiechnięci, bogaci i znani przez cały świat. Show-biznes, a wraz z nim aktorzy i aktorki, producenci filmowi, reżyserzy, muzycy, piosenkarze i piosenkarki oraz wszelkiej maści celebryci – to właśnie oni zamykają ostatni etap procesu prowadzącego wprost do upadku człowieka i naszej cywilizacji.

Wychodząca od 2001 roku
„Opcja na Prawo” to najdłużej ukazujące się pismo
opiniotwórcze o charakterze liberalno-konserwatywnym.

OPCJA NA PRAWO © All Rights Reserved.

Nasza strona używa plików cookies. Jeśli przeglądasz nasze strony równocześnie wyrażasz zgodę na korzystanie z nich.Więcej o naszej polityce prywatności Polityka prywatności. Korzystanie z tej strony wymaga akceptacji plików cookie.