piątek, 24 marzec 2017 00:09

Putin i Trump mają szansę na Nobla

Napisane przez Robert David Steele

Rozmowa z Robertem Davidem Steele

W tygodniach poprzedzających inaugurację Donalda Trumpa, byliśmy świadkami bezprecedensowego ataku na prezydenta-elekta, który zdawał się pochodzić z niektórych segmentów amerykańskich służb. Co według pana motywowało ten ciąg zażartych ataków przeciwko Trumpowi?

John Brennan, były już dyrektor CIA, sprzedał swój urząd i kłamał z powodów politycznych. Brennan pracuje dla Clintonów, Obamy, Saudyjczyków i dla establishmentu. Donald Trump w moim mniemaniu został wybrany przez przypadek. Elity, tj. słynny jednoprocentowy establishment, są w panice. John Brennan i CIA są podstawą kontroli rządu USA przez establishment. Próbowali wpłynąć na Kolegium Elektorów za pomocą fałszywych twierdzeń o zhakowaniu przez Rosjan wyborów prezydenckich.

Czy oznacza to, że Trump musi „wyczyścić” CIA? Jakie byłyby konsekwencje takiej sanacji?

Donald Trump ma trzy kręgi zdrajców wokół siebie. Pierwszy z nich, jego własny wytwór zresztą, obejmuje Reince’a Preibusa, jego szefa gabinetu, którego priorytetem jest powstrzymanie Trumpa przed uzdrowieniem systemu. Trump musi otoczyć się grupą ludzi, którzy stworzą wokół niego „strefę bezpieczeństwa” w Białym Domu. Drugi krąg zdrajców znajduje się w Partii Republikańskiej. Nienawidzą go, a kierownictwo partii spiskuje przeciwko niemu. Trzeci i największy krąg obejmuje mniej więcej 500 zdrajców ulokowanych w rządzie amerykańskim, którzy służą Izraelowi, Arabii Saudyjskiej, Watykanowi, bankierskiej koterii i nie tylko. Federalne Biuro Śledcze (FBI) musi zostać oczyszczone a następnie skierowane przeciwko wyżej wymienionym.

Co powinno być priorytetem dla prezydenta w Donald Trumpa w polityce zagranicznej?

Trump jest zwolennikiem wizji Rona Paula o polityce zagranicznej opartej na pokoju i handlu. Priorytetem powinno być zamknięcie wszystkich amerykańskich baz wojskowych za granicą, wycofanie się z NATO, odcięcie finansowanie dla ONZ, dyktatorów i programów, które pozbawia Amerykanów środków pieniężnych. Rex Tillerson [sekretarz stanu] jest najbardziej genialnym nominatem z możliwych. Stany Zjednoczone muszą przejść od bycia największym dostawcą przemocy na świecie do statusu dobrego obywatela, który promuje pokój i dobrobyt dla dobra zwykłych ludzi, przede wszystkim obywateli amerykańskich, a następnie wszystkich innych.

Powiedział pan, że Reince Priebus jest „szpiegiem”, którego głównym celem jest powstrzymanie Trumpa przed wprowadzeniem potrzebnych reform. Dlaczego pan tak uważa?

Chodzi o to, że dla Priebusa, który jest reprezentantem status quo, najwyższym priorytetem jest ratowanie przed Donaldem Trumpem Partii Republikańskiej i tyranicznego systemu dwupartyjnego.

Jak według pana saudyjskie i izraelskie lobby w Waszyngtonie będą odbierały potencjalne ruchy Trumpa na Bliskim Wschodzie?

Jest jeszcze zbyt wcześnie na ocenę. Trump musi, po pierwsze, zabezpieczyć swoją prezydenturę i uniknąć zamachu albo neutralizacji. Ogólnie rzecz biorąc, mam nadzieję, że Trump przestanie finansować z pieniędzy podatników Arabię Saudyjską i Izrael, a jednocześnie, że będzie pracował na rzecz załamania się rynku ropy oraz stworzenia rozwiązań dla energetyki i wody opartych na otwartych źródłach na Bliskim Wschodzie. Ustawa o Reformie Wyborczej uwolniłaby członków Kongresu od łapówek z zagranicy, Wall Street i innych podmiotów.

Czy uważa pan, że wysłanie wojsk amerykańskich do Polski w ostatnich tygodniach administracji Obamy jest częścią ogólnego planu geopolitycznego okrążania Rosji i uczynienia potencjalnego détente z Rosją trudniejszym dla Trumpa?

Rosja nie może być okrążona i Rosja nie może być pokonana. Siły amerykańskie rozmieszczone w Polsce to teatrzyk. Czołgi i inne elementy tej siły są przestarzałe i nieadekwatne. Rosja może je zniszczyć w jednej chwili. Poważnym problemem w USA jest brak uczciwego wywiadu. Nikt nie jest w stanie ocenić naszych interesów, naszych możliwości i względnie uzasadnionych obaw Rosjan. Atakujemy Rosję od czasu zakończenia drugiej wojny światowej. John F. Kennedy i Nikita Chruszczow byli w podobnej sytuacji. Rozmawiając ze sobą za pośrednictwem nieoficjalnych kanałów, na przykład matki JFK, obaj uznali, że największymi wrogami dla pokoju są ich właśni generałowie. Jeśli Putin wykaże umiar, a Trump posłucha mnie i zaznajomi się z podstawowymi założeniami ochraniania go i uczynienia z niego najbardziej udanego przywódcy we współczesnych czasach, wówczas Władimir Putin i Donald Trump mają szansę zdobyć pokojową Nagrodę Nobla w 2018 roku.

Chciałbym na koniec spytać pana o atak na amerykańskie instalacje w Bengazi w 2012 roku. Seymour Hersh twierdzi, że Jedyną misją amerykańskiego konsulatu było zapewnienie przykrywki dla transferu broni w ramach operacji wspierania dżihadystów w Syrii przez Turcję, Arabię Saudyjską i Katar.

Tak, to prawda. CIA pomogło stworzyć ISIS i szkoliło ujgurskich i czeczeńskich terrorystów, aby następnie odesłać ich do Chin i Rosji. Hillary Clinton jest zdrajcą. Sprzedała Syrię i Jemen Saudyjczykom za dziesiątki milionów dolarów, a następnie wydawała dziesiątki milionów dolarów na stworzenie ISIS i destabilizację Bliskiego Wschodu.

Robert David Steele jest byłym oficerem CIA z dziesięcioletnim stażem i twórcą centrum dowodzenia wywiadu amerykańskiej piechoty morskiej. Jest autorem książki Intelligence for EARTH: Clarity, Diversity, Integrity, & Sustainability.

 

 

Wyświetlony 1002 razy
Zaloguj się, by skomentować

Wychodząca od 2001 roku
„Opcja na Prawo” to najdłużej ukazujące się pismo
opiniotwórcze o charakterze liberalno-konserwatywnym.

OPCJA NA PRAWO © All Rights Reserved.

Nasza strona używa plików cookies. Jeśli przeglądasz nasze strony równocześnie wyrażasz zgodę na korzystanie z nich.Więcej o naszej polityce prywatności Polityka prywatności. Korzystanie z tej strony wymaga akceptacji plików cookie.