sobota, 31 lipiec 2010 17:56

Ofiary postępu

Napisane przez

Wojna przeciw słabym jest książką politycznie niepoprawną. Pokazuje, jak doktryna czystości rasowej (wymierzona w ubogich, kalekich, chorych, niepasujących do ówczesnej politycznej poprawności), lata przed narodowymi socjalistami i po II wojnie światowej była praktykowana w Ameryce Północnej i zachodniej Europie.

 

Dzięki autorowi poznajemy losy ofiar eugeników, plany, doktrynę i rozwój instytucji zajmujących się dbaniem o "zdrowie" narodu, unormowania "prawne" eugeniki, poparcie lewicowych i feministycznych autorytetów dla eugeniki oraz eutanazji, katolicką walkę z tymi patologiami, współpracę nazistowskich eugeników z eugenikami amerykańskimi, nazistowskie zbrodnie dokonane w imię "interesu społecznego". Czytelnicy z książki Blacka mogą dowiedzieć się o współczesnych zwolennikach eugeniki, licznych wśród elit intelektualnych, propagujących dziś swe zbrodnicze idee pod hasłami planowania rodziny i genetyki.
Książka polecana szczególnie tym, którzy żywią przekonanie, że lewica jest nieszkodliwa. Praca Blacka pozwala sobie uświadomić, że każdy z nas arbitralną decyzją demokratycznych władz mógłby zostać uznany za przeszkodę w rozwoju społeczeństwa obywatelskiego, wysterylizowany i "uśpiony".

Edwin Black, Wojna przeciw słabym. Eugenika i amerykańska kampania na rzecz stworzenia rasy panów, Muza 2004
Jan Bodakowski

Wyświetlony 4062 razy
Zaloguj się, by skomentować

Wychodząca od 2001 roku
„Opcja na Prawo” to najdłużej ukazujące się pismo
opiniotwórcze o charakterze liberalno-konserwatywnym.

OPCJA NA PRAWO © All Rights Reserved.

Nasza strona używa plików cookies. Jeśli przeglądasz nasze strony równocześnie wyrażasz zgodę na korzystanie z nich.Więcej o naszej polityce prywatności Polityka prywatności. Korzystanie z tej strony wymaga akceptacji plików cookie.