Wydrukuj tę stronę
czwartek, 30 wrzesień 2010 08:15

Konferencja we Wrocławiu

Napisane przez

Sektor małej i średniej przedsiębiorczości, nazywany kręgosłupem gospodarki (ok. 3 mln reprezentantów w Polsce), potrzebuje konsolidacji współdziałania i wspólnej reprezentacji. Jeżeli będzie silny to mam szanse na relacje partnerskie z rządzącymi. W przeciwnym przypadku polskie przedsiębiorstwa staną się skansenami gospodarczymi.


Stowarzyszenie Forum Polskie 15 maja 2004 roku zwołało krajową konferencję "Perspektywy Rozwoju Małych i Średnich Przedsiębiorstw w Unii Europejskiej". Konferencja odbywała się we Wrocławiu w hotelu "Mercury". Gospodarzem był prezes Stowarzyszenia Józef Białek (wydawca "Opcji na Prawo"). Liczni uczestnicy usłyszeć mogli prelegentów: Józefa Wysockiego, Ryszarda Czarneckiego, Stanisława Michalkiewicza, Miłosza Marczuka, Jerzego Wojciechowskiego, Richarda Mbewe, Henryka Balucha. Wśród mnogości wypowiedzi (często skrajnych, dyskusyjnych i sprzecznych stanowisk) udało się wypracować deklarację, która była wspólna wszystkim przedsiębiorcom, niezależnie od ich preferencji politycznych ? przedsiębiorcy muszą odzyskać władzę nad swoimi pieniędzmi, a w konfrontacji z rynkiem unijnym zjednoczyć się poprzez zamkniętą wymianę nie tylko towarów, pieniędzy, ale i usług. Ten wspólny front wypracowany w ramach konferencji w pewien sposób wytycza kolejne przedsięwzięcia Stowarzyszenia "Forum Polskie".


Wyświetlony 8260 razy

Najnowsze od

Artykuły powiązane

Zaloguj się, by skomentować

Nasza strona używa plików cookies. Jeśli przeglądasz nasze strony równocześnie wyrażasz zgodę na korzystanie z nich.Więcej o naszej polityce prywatności Polityka prywatności. Korzystanie z tej strony wymaga akceptacji plików cookie.