wtorek, 21 grudzień 2010 00:14

Mąż stanu pilnie poszukiwany

Napisała

Z Elżbietą Marusik i Januszem Korwin-Mikke rozmawia Natalia Dueholm

? Czy łatwo było zostać kobietą-wiceprezesem UPR? Jak się Pani czuje w tej roli?Elżbieta Marusik: To cud prawie. Jeszcze sama w to nie bardzo wierzę. Spełniło się jedno z moich najskrytszych marzeń. Czuję się wspaniale, gdyż jest to jedyna partia prawicowa w naszym zsocjalizowanym kraju. Należą do niej cudowni ludzie, którzy wierzą w posłannictwo naszej partii.

? A jak Pan znosi kobietę jako wiceprezesa?
Janusz Korwin-Mikke: Nie bardzo rozumiem pytanie...? A jak Pani znosi bruneta jako kierowcę?
 
? Unia Polityki Realnej sposobi się do kolejnych wyborów (samorządowych). Czy szanse na sukces UPR są realne?
E. M. ? Liczba głosów uzyskanych w wyborach nie jest miarą posiadanych racji politycznych. Gdyby tak było, to stosunkowo najwięcej racji miałby Fidel Castro. Słuszne są w polityce te działania, które rodzą dobre skutki. Słuszna jest zatem dziś w Polsce zmiana ustroju. Nawet wbrew powszechnemu przekonaniu, że socjalizmu bronić trzeba jak niepodległości. W normalnym kraju socjalistom żyje się dobrze; natomiast w kraju socjalistycznym nawet normalnym ludziom żyje się źle. Ludzie potrzebują dostatku, ładu i bezpieczeństwa. Bełkotem przystrojonym w paragrafy nikt się nigdy nie najadł i nie naje. Sądzę, że ludzie zaczynają to rozumieć.
 
? Jednak na UPR nie głosowali. Poza tym, unika Pani jasnej odpowiedzi o realne szanse UPR.
E. M. ? Trudno winić ludzi, że dają się tak łatwo oszukiwać. Można natomiast i należy winić szefów propagandy, że ludzi skutecznie ogłupiają. Są skuteczni, owszem. Ale w bardzo złej, szkodliwej robocie. Unia Polityki Realnej jest natomiast skazana na sukces ? jest jedyną partią głoszącą zasady owocujące dostatkiem, bezpieczeństwem i poczuciem zrozumiałego ładu. Socjaliści, bez względu na to, w jakie jeszcze ornaty się przystroją, muszą przegrać, bo ich recepty skutkują biedą, chaosem i upokorzeniem. Problemem natomiast jest czas: im prędzej ludzie zrozumieją, że czerwona władza jest władzą złą, tym prędzej wrócimy na drogę rozwoju. Od kilkunastu lat proponujemy ludziom porzucenie czerwonych iluzji. Wybór mamy więc dzisiaj prosty: albo socjalizm, albo UPR. W najbliższych jednak miesiącach głównym przedmiotem politycznego sporu będzie problem suwerenności państwowej, rozgrywany w warstwie propagandowej jako stosunek do Związku Socjalistycznych Republik Europejskich. To jest ogromny krok w stronę sukcesu UPR. Bez względu na wynik referendum wygenerowany zostanie podział na prawicę narodową i zdrajców. Wolność, własność i sprawiedliwość zyskają więc licznych wyznawców. Elementy te pojawią się już w wyborach samorządowych. Decydujące znaczenie ma coś, co nazwałabym opamiętaniem elektoratu. Ludzie, którzy rano idą na mszę, udając katolików, a w południe za firankami, żeby ich Pan Bóg nie widział, palą diabłu ogarek, głosując na Kwaśniewskiego czy Millera, zaczynają rozumieć, że ból, jakiego doznają, płynie z zapalonego przez nich samych ogarka.
 
? Więc ludzie są sami sobie winni?
E. M. ? Odpowiedzialność ludzi rozkłada się proporcjonalnie do możliwości, jakie mają. Odpowiedzialność spoczywa więc na tych, którzy dysponują rzeczywistą władzą. Tysiące marionetek politycznego teatru co najwyżej ponosi odpowiedzialność za sprawianie mylnego
wrażenia, jakoby rządzili Polską.
 
? Kto zatem rządzi Polską?
E. M. ? Granicę między NAMI ? rządzonymi, a NIMI ? rządzącymi, wyznacza linia frontu usłana trupami poległych: inspektor NIK ? Michał Falzmann, gen. Papała, Ireneusz Sekuła, Prezes NIK ? Walerian Pańko... Granicę tę wyznaczają też ?niemożliwe? wciąż do wyjaśnienia afery: FOZZ, Art. B, ?prywatyzacje?...
 
 
Wyświetlony 7802 razy
Zaloguj się, by skomentować

Wychodząca od 2001 roku
„Opcja na Prawo” to najdłużej ukazujące się pismo
opiniotwórcze o charakterze liberalno-konserwatywnym.

OPCJA NA PRAWO © All Rights Reserved.

Nasza strona używa plików cookies. Jeśli przeglądasz nasze strony równocześnie wyrażasz zgodę na korzystanie z nich.Więcej o naszej polityce prywatności Polityka prywatności. Korzystanie z tej strony wymaga akceptacji plików cookie.