Władymir Bukowski

Władymir Bukowski

wtorek, 21 grudzień 2010 13:46

Zwycięstwo nad komunizmem?

Przemówienie wygłoszone 11 grudnia 2001 r. w Waszyngtonie, podczas uroczystości wręczenia nagrody im. Harry'ego Trumana i Ronalda Reagana

wtorek, 07 grudzień 2010 10:25

Pacyfizm prowadzi jedynie do klęski

15 lutego w wielu miejscach na świecie lewackie grupy zorganizowały manifestacje "przeciwko wojnie z Irakiem". Grupy rozentuzjazmowanej młodzieży maszerowały z antywojennymi transparentami. Nad ich głowami powiewały czerwone flagi, widoczne były podobizny klasyków komunizmu, oczywiście wielu uczestników nosiło karykaturalne maski prezydenta Busha czy też tradycyjne wyobrażenia Wuja Sama w pasiastym stroju (najchętniej siedzącego okrakiem na rakiecie). Słowem, tak samo, jak prawie od czterdziestu lat. Bez zmian. USA wielkim ciemiężycielem wolnego świata. Zawsze dziwiło nas tylko, dlaczego ruch emigrancki jest tak jednostronny: wszelcy uciekinierzy garną się do USA, natomiast żaden lewacki bojownik o wolność nie zgłasza się po azyl w Iraku, komunistycznej Korei, Libii, czy innym wyśnionym raju.

Wychodząca od 2001 roku
„Opcja na Prawo” to najdłużej ukazujące się pismo
opiniotwórcze o charakterze liberalno-konserwatywnym.

OPCJA NA PRAWO © All Rights Reserved.

Nasza strona używa plików cookies. Jeśli przeglądasz nasze strony równocześnie wyrażasz zgodę na korzystanie z nich.Więcej o naszej polityce prywatności Polityka prywatności. Korzystanie z tej strony wymaga akceptacji plików cookie.