Marian Miszalski

Marian Miszalski

wtorek, 21 grudzień 2010 11:12

W 80 lat później

Chociaż Rosja nie jest w Unii Europejskiej, a Niemcy są jednym z jej głównych filarów - stosunki niemiecko-rosyjskie szybko się ocieplają. Przypomina się podobny proces: już w cztery lata po zakończeniu I wojny światowej, w której Niemcy i Rosja stały po przeciwnych stronach, Niemcy jako pierwsze wydobyły porewolucyjną, komunistyczną Rosję z międzynarodowej izolacji, podpisując z nią układ w Rapallo.

wtorek, 21 grudzień 2010 00:10

Integracja z UE - wielka klęska lewicy

Kto zaczyna od ?braku alternatywy?, ten ?brakiem alternatywy? kończy...

Instytucja świadka koronnego polega na tym, że w zamian za obciążające zeznania ? zeznającemu przestępcy, świadkowi koronnemu właśnie, darowuje się karę, a nawet udziela policyjnej ochrony przed możliwą zemstą gangu czy mafii. Istota tej instytucji polega więc na swoistej umowie między przestępcą a wymiarem sprawiedliwości: na mocy tej umowy przestępca staje się na czas procesu konfidentem policji, w zamian za co wynagradzany jest bezkarnością i udzieloną ochroną na dalsze lata życia. Umowa ta zarazem dyktowana jest celem nadrzędnym: słuszną potrzebą zlikwidowania gangu lub mafii.

niedziela, 19 grudzień 2010 13:11

Orwell umarł przedwcześnie...

Podczas spotkania z biskupami wicepremier Grzegorz Kołodko pouczył czci­godnych gospodarzy spotkania, że abolicja podatkowa całkowicie mieści się w duchu chrześcijańskim, ponieważ jest czymś na kształt rozgrzeszenia: oto państwo rozgrzesza oszus­tów podatkowych, wybacza im w zamian nie tyle za okazaną skruchę, ile za swoistą pokutę, wyrażającą się w zwrocie fiskusowi kilku procent zagrabionych kwot...

wtorek, 07 grudzień 2010 12:16

Rywin,czyli przerwa w zapasach

Śledzę uważnie przesłuchania sejmowej komisji śledczej w sprawie Rywina. Michnika, Rapaczyńskiej i Millera, którą w jakimś eufemistycznym uproszczeniu część mediów nazywa z uporem "aferą Rywina". Kto wie, czy transmitowane przesłuchania tej komisji nie tworzą najbardziej interesującego serialu, emitowanego ostatnio w telewizji publicznej.

Wychodząca od 2001 roku
„Opcja na Prawo” to najdłużej ukazujące się pismo
opiniotwórcze o charakterze liberalno-konserwatywnym.

OPCJA NA PRAWO © All Rights Reserved.

Nasza strona używa plików cookies. Jeśli przeglądasz nasze strony równocześnie wyrażasz zgodę na korzystanie z nich.Więcej o naszej polityce prywatności Polityka prywatności. Korzystanie z tej strony wymaga akceptacji plików cookie.