Robert Nogacki

Robert Nogacki

wtorek, 21 grudzień 2010 13:42

Druga poprawka

Kiedy w listopadzie 1620 roku do wybrzeży Massachusetts przybił statek "Mayflower", jego pasażerowie byli życiowymi rozbitkami, wysłanymi z Anglii, którzy przez holenderską Lejdę trafili do Ameryki, na koniec świata, do dzikiej, nie dającej im żadnych perspektyw krainy. Kilka pokoleń później proklamowali niepodległość i w jej obronie wygrali wojnę z największym mocarstwem morskim świata, Anglią. Po upływie kilku następnych pokoleń Stany Zjednoczone uzyskały prymat w światowej gospodarce. Jak to było możliwe?

wtorek, 21 grudzień 2010 10:47

Zliberalizowani na śmierć

W kręgach podwórkowych filozofów, prowincjonalnych profesorów, małomiasteczkowych dziennikarzy i domorosłych autorytetów utarło się przekonanie, że słowo "liberalizm" należy automatycznie kojarzyć z zezwalaniem na coś. Kiedy więc mówi się o zwiększeniu dostępności aborcji, nazywa się to "liberalizacją ustawy". Gdy ktoś inny postuluje zmniejszenie kar w kodeksie karnym, określa to "liberalizacją kodeksu".

Wychodząca od 2001 roku
„Opcja na Prawo” to najdłużej ukazujące się pismo
opiniotwórcze o charakterze liberalno-konserwatywnym.

OPCJA NA PRAWO © All Rights Reserved.

Nasza strona używa plików cookies. Jeśli przeglądasz nasze strony równocześnie wyrażasz zgodę na korzystanie z nich.Więcej o naszej polityce prywatności Polityka prywatności. Korzystanie z tej strony wymaga akceptacji plików cookie.