wtorek, 04 maj 2010 14:46

Grupa Ujawnić Prawdę - Lublin

Napisał
Oceń ten artykuł
(2 głosów)
 
My, niżej podpisani członkowie i działacze NSZZ "Solidarność", odpowiadając na apel Przewodniczącego Zarządu Regionu Środkowowschodniego ? Mariana Króla, postanowiliśmy utworzyć społeczny zespół o nazwie Ujawnić Prawdę. Zespół afiliowany jest przy Zarządzie NSZZ "Solidarność" Regionu Środkowowschodniego w Lublinie i organizacyjnie podlega Przewodniczącemu ZR. Zadaniem zespołu jest pozyskanie informacji o skutkach działań byłego aparatu Służb Specjalnych PRL i jej agentury.
Uważamy, że dotychczasowe wyniki lustracji i dekomunizacji rażąco nie odpowiadają oczekiwaniom społecznym w tym zakresie. Wielkim błędem dotychczasowych poczynań było pozostawienie w różnych istotnych dziedzinach życia społecznego, gospodarczego i politycznego dawnych aktywnych funkcjonariuszy służb specjalnych PRL. Skutkiem tego jest brak jawności w życiu politycznym i gospodarczym, afery, korupcja i brak stabilizacji. Krzywdy i nieprawości dotknęły boleśnie większość naszego społeczeństwa. Zniechęciło to wielu wartościowych obywateli do angażowania się w życie publiczne. Wystąpił wyraźny stan frustracji i apatii z oznakami braku wiary w lepszą przyszłość. Bez ujawnienia prawdziwego oblicza osób odpowiedzialnych za ten stan rzeczy ? rozliczenie przeszłości nie jest możliwe.
Przepełnieni głęboką troską o byt przyszłych pokoleń Polaków rozpoczynamy kampanię informacyjną adresowaną do szerokich kręgów społecznych. Podkreślamy, że nie chodzi nam o zemstę na byłych funkcjonariuszach Służb Specjalnych PRL i jej agenturze, lecz o Prawdę.
Wszyscy sygnatariusze niniejszego "Oświadczenia" posiadają status osób poszkodowanych w rozumieniu obecnie obowiązującej Ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Członkiem naszego zespołu może zostać każdy obywatel posiadający ten status, który zdecyduje się na udostępnienie pełnej dokumentacji zgromadzonej przez Służby Specjalne PRL na jego temat.
Apelujemy do społeczeństwa, a w szczególności do młodego pokolenia, o zrozumienie naszych intencji oraz o pomoc w naszej działalności. Podobny apel kierujemy do Kierownictwa Instytutu Pamięci Narodowej o niezbędną pomoc w granicach obecnie obowiązującego prawa.


Włodzimierz Blajerski
Paweł Falicki
Marian Król
Piotr Kurzępa
Robert Makenson
Jerzy Masłowski
Andrzej Patyra
Janusz Rożek
Marian Jagusiewicz
 

 
Wyświetlony 7803 razy Ostatnio zmieniany wtorek, 04 maj 2010 16:50
Zaloguj się, by skomentować

Wychodząca od 2001 roku
„Opcja na Prawo” to najdłużej ukazujące się pismo
opiniotwórcze o charakterze liberalno-konserwatywnym.

OPCJA NA PRAWO © All Rights Reserved.

Nasza strona używa plików cookies. Jeśli przeglądasz nasze strony równocześnie wyrażasz zgodę na korzystanie z nich.Więcej o naszej polityce prywatności Polityka prywatności. Korzystanie z tej strony wymaga akceptacji plików cookie.