Dorota Niedźwiecka

Dorota Niedźwiecka

piątek, 11 październik 2019 19:54

Mamy Jasną Górę ale nie mamy armat

Długofalowa strategia, głęboki namysł, nowe twarze, nowe podejścia – o sposobie na dojście do władzy nowych partii i o możliwościach wygrania wojny kulturowej z Michałem Krupą, politologiem i znawcą tematu rozmawia Dorota Niedźwiecka.

piątek, 11 październik 2019 19:52

Układ polityczny to ewolucja, a nie rewolucja

O strategii cierpliwej długookresowej budowy obecności w sferze politycznej, szansie na wygraną i skutecznych sposobach wpływania społeczeństwa na polityków o z Krzysztofem Bosakiem – wiceprezesem Ruchu Narodowego, posłem na Sejm V kadencji rozmawia Dorota Niedźwiecka.

piątek, 11 październik 2019 13:40

Majstersztyk fałszu, czyli marksizm kulturowy

O tworzeniu nowego człowieka, będącego zlepkiem popędów, marksistowskich działaniach Unii i strategicznych rozwiązaniach z Dariuszem Rozwadowskim, autorem książki Marksizm kulturowy. 50 lat walki z cywilizacją Zachodu rozmawia Dorota Niedźwiecka.

 

Od dziesięcioleci obserwujemy, jak antyludzkie działania: aborcję, eutanazję, seksualizację w świecie zachodnim narzuca się coraz bardziej nie tylko zapośrednictwem mediów, kina, szkoły i uniwersytetu, lecz takżeza pomocą prawa, stanowionego przez instytucje, które od wieków cieszyły się autorytetem.W swojej książce zwraca Pan uwagę, że u podstaw tych działań leży ta sama ideologia, która przed stu latu zagrażała Europie: marksizm, tyle że przebrany w nowe metody. Jak do tego doszło?

środa, 26 czerwiec 2019 14:05

Wojna o duszę świata

O przyczynach pedofilii wśród przedstawicieli Kościoła, marszu homoseksualistów przez instytucje iskutecznychrozwiązaniachz red. Grzegorzem Górnym, dziennikarzem, specjalizującym się w tematyce Kościoła katolickiego rozmawia Dorota Niedźwiecka.

środa, 26 czerwiec 2019 13:32

Zachód po gender. Raport

„Po pani wykładzie już nie wiem, kim jestem”. To wyznanie jednego ze studentów, uczących się u prof. Judith Butler, czołowej działaczki na rzecz gender, kilkadziesiąt lat temu. Prof. Butler uznała je za swój sukces naukowy. Efekt? Dziś młodzi ludzie podejmują grę ze swoją płciowością na śmierć i życie, pełną absurdu i drastycznych okaleczeń fizycznych, a zwolennicy genderyzmu chcą przekształcić na swoją modłę całe społeczeństwo.

czwartek, 21 marzec 2019 10:48

PIGUŁKA TROJAŃSKA

„Nieuczciwością jest milczenie o tym, jaką cenę za stosowania tabletek antykoncepcyjnych płaci kobiecy organizm” – mówi profesor Marian Gabryś, pracownik Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu, ginekolog-położnik z czterdziestoletnim stażem, w rozmowie z Dorotą Niedźwiecką.

czwartek, 21 marzec 2019 10:30

Tylko w Stanach: ponad 61 milionów zabitych

O tym, jak zmienia się podejście do aborcji w Zachodniej Cywilizacji w 2019 r. z Jakubem Bartłoszewiczem, Sekretarzem Generalnym Europejskiej Federacji dla Życia i Godności Człowieka ONE OF US, zrzeszającej 44 organizacje z ponad 20 krajów Europy rozmawia Dorota Niedźwiecka.

czwartek, 13 grudzień 2018 18:37

Od romantyzmu do zdroworozsądkowości

O oczekiwaniach i rozczarowaniach drugiej Rzeczpospolitej oraz kierunkach w budowaniu samostanowiącej o sobie współczesnej Polski z Janem Engelgardem rozmawia Dorota Niedźwiecka

 

O komunikacji z obywatelami jako narzędziu decydującym o realizacji rządowych celów ze Zbigniewem Lazarem specjalistą zarządzania i komunikacji rozmawia Dorota Niedźwiecka.

środa, 12 wrzesień 2018 22:26

Polityka rodzinna rządu

O tym, w jakim stopniu polityka rodzinna prowadzona prze aktualnie rządzących służy rodzinie i o aspektach, które należałoby usprawnić z mec. Maciejem Kryczką z Centrum Interwencji Procesowej z Ordo Iuris rozmawia Dorota Niedźwiecka

Wychodząca od 2001 roku
„Opcja na Prawo” to najdłużej ukazujące się pismo
opiniotwórcze o charakterze liberalno-konserwatywnym.

OPCJA NA PRAWO © All Rights Reserved.

Nasza strona używa plików cookies. Jeśli przeglądasz nasze strony równocześnie wyrażasz zgodę na korzystanie z nich.Więcej o naszej polityce prywatności Polityka prywatności. Korzystanie z tej strony wymaga akceptacji plików cookie.