niedziela, 19 grudzień 2010 21:22

Od redakcji

Napisane przez

Gdyby zapytać przypadkowych przechodniów w Polsce o znaczenie daty 11 września, większość z pewnością odpowie poprawnie.

Ta sama większość ma jednak spore trudności z prawidłowym skojarzeniem daty 17 września! Smutne to. Oczywiście, współczesność zawsze oddziałuje silniej niż przeszłość, niemniej faktem jest, że na sporą część społecznej świadomości nadal wpływają klisze i priorytety komunistycznej propagandy. Pomieszanie pojęć, złudzenia, nieznajomość podstawowych faktów, przesądy ? nasza mała wieża Babel. Jak w tych warunkach odbudować kraj, jak go przystosować do wyzwań czasu, jak zapewnić mu równe szanse w konkurencji z innymi narodami? Sensowna działalność możliwa jest przecież jedynie wtedy, gdy wesprze się ją na realnych podstawach.

Zdrowy rozsądek, spokój i dystans wobec szaleństw świata to zasadnicze cechy właściwie pojętej prawicowości. Mamy nadzieję, że przymiotami tymi charakteryzuje się również nasza ?Opcja na Prawo?.
W niniejszym numerze kilkoma tekstami odnosimy się do aktualnych wydarzeń w kraju i na świecie, jak upadek wielkich firm czy zgłoszony przez wicepremiera Kołodkę pomysł abolicji podatkowej albo mistyfikowanie przez lewicę wypowiedzi Papieża w sprawie liberalizmu. Nie piszemy natomiast o księżycowych pomysłach pewnego tureckiego biznesmena i jego czerwonych (nie z wysiłku bynajmniej) towarzyszy oraz drugiego z wicepremierów, zwanego Winietu ? bo szkoda na to czasu i papieru.
Dwa niewątpliwe przeboje tego numeru to artykuł przedstawiający afrykańską apokalipsę (znajdzie on zresztą swą zgoła sensacyjną kontynuację w numerze następnym) oraz reportaż z Ekwadoru. Oczywiście, kontynuujemy także rozpoczęte w poprzednich numerach cykle.
Jak się wydaje, nasze pismo osiągnęło etap pewnej stabilizacji, ale i stałego rozwoju. Zwiększamy nakład, rośnie grono czytelników i autorów, szuflady puchną od nowych, interesujących tekstów, wzrasta liczba gości na naszej stronie internetowej. Chwalimy się tym wszystkim, sądzimy bowiem, że cieszy to nie tylko nas, ale i naszych Czytelników.
Zatem ? zapraszamy do lektury najświeższego numeru ?Opcji na Prawo?.
 
Redakcja
 
Znany jest fakt, że klimat na Ziemi podlega okresowym ociepleniom i ochłodzeniom. Obecnie znajdujemy się u początku fazy ciepłej. Stąd właśnie obserwowane anomalia klimatyczne.
Rafał Ziemkiewicz przytacza w ?Gazecie Polskiej? dane, które całkowicie ośmieszają ekologiczne biadania (ostatnio na konferencji w Johannesburgu) nad ?efektem cieplarnianym?. Cały przemysł światowy i wszelka inna działalność ludzi powodują w ciągu roku emisję dwutlenku węgla do atmosfery w ilości trzech procent naturalnej emisji światowych oceanów. Jeden wybuch wulkanu emituje natomiast taką ilość gazów, jaką cała ludzkość produkuje w ciągu 30 lat!
Idziemy jednak o zakład, że histeria wokół ?efektu cieplarnianego? będzie kontynuowana. Jest poprawna politycznie, a jej głosiciele mają miłe przekonanie o własnej szlachetności i
Wyświetlony 12225 razy

Zaloguj się, by skomentować

Wychodząca od 2001 roku
„Opcja na Prawo” to najdłużej ukazujące się pismo
opiniotwórcze o charakterze liberalno-konserwatywnym.

OPCJA NA PRAWO © All Rights Reserved.

Nasza strona używa plików cookies. Jeśli przeglądasz nasze strony równocześnie wyrażasz zgodę na korzystanie z nich.Więcej o naszej polityce prywatności Polityka prywatności. Korzystanie z tej strony wymaga akceptacji plików cookie.