Komentarze niedrukowane

środa, 09 maj 2018 21:14

III RP czyli barbarzyńcy w roli elit

Napisał
W celu uformowania quasi-państwowego potworka, jakim był PRL, Sowieci przeprowadzili gigantyczną operację „podmiany elit”. Krótko po cyklu konferencji z przełomu roku 1939 i 1940, w ramach których NKWD wraz z Gestapo wymieniało się doświadczeniami z zakresu eksterminacji, sama Zbrodnia Katyńska wraz z Akcją AB przyniosły śmierć czwartej części Polaków legitymujących się wyższym wykształceniem. Dzieła dopełniły kolejne zbrodnie oraz inżynieria społeczna, skutkiem której ludowa Polska stała się ochlokratycznym „światem na opak”, w którym im bardziej ktoś był szlachetny – tym bardziej zagrażało mu skazanie na marginalizację.
Św. Józef Sebasian Pelczar, Wezwanie do pracy nad duchowym odrodzeniem się narodu polskiego, Wydawnictwo Świętego Józefa Sebastiana Pelczara, Rzeszów 2006 Wezwanie do pracy nad duchowym odrodzeniem się narodu polskiego to druga pozycja z serii Dzieła św. Józefa Sebastiana Pelczara wydanej przez Wydawnictwo św. Józefa Sebastiana Pelczara. Nowa, piąta edycja książki (uwspółcześniona w warstwie stylistyczno-gramatycznej, bez skrótów i ingerencji politpoprawnych cenzorów) została poprzedzone przedmową o. Zachariasza Szczepana Jabłońskiego OSPE.
Dzisiejszą decyzję Komisji Europejskiej, aby przeprowadzić przeciwko Polsce postępowanie karne wg artykułu 7 komentuje prof. dr Jörg Meuthen, wiceprzewodniczący frakcji EFDD w Parlamencie Europejskim:„Elita brukselska nienawidzi konserwatywnego rządu Polski, ponieważ nie należy on do jednego z obu wielkich bloków partyjnych (chadecy i socjaldemokraci) i przez to nie można na niego wpływać.Demokracja i praworządność są faktycznie łamane, ale nie przez Polskę, tylko przez Komisję Europejską i rząd Merkel. Prywatny spór socjalistycznego komisarza Unii Timmermansa z rządem w Warszawie urasta przed Bożym Narodzeniem do tzw. ”opcji nuklearnej”, bo inaczej nie można określić odbierania prawa głosu. Ale to będzie jak pocisk wybuchający od razu w lufie działa. Polska powinna, razem z Czechami, Węgrami i Słowacją, oskarżyć Komisję Europejską oraz rząd federalny Niemiec o liczne złamania traktatów w związku z „ratowaniem Euro” i kryzysem migracyjnym.Polska zawsze była za Europą. Broniła się setki lat przed…
poniedziałek, 05 czerwiec 2017 16:38

Leksykon Bezpieczeństwa Wewnętrznego

Napisał
Leksykon Bezpieczeństwa Wewnętrznego wypełnia istotną lukę na polskim rynku wydawniczym. Publikacja ma istotne znaczenie z uwagi, iż podejmuje zagadnienia dotyczące podmiotowego i przedmiotowego wymiaru bezpieczeństwa Polski przełomu XX i XXI wieku. Wart podkreślenia jest fakt, iż nie było dotychczas na runku wydawniczym pozycji w tej formule, i co ważne, poświęconej tak szeroko omówionym aspektom bezpieczeństwa Polski. Leksykon stanowi uporządkowany zbiór informacji z zakresu bezpieczeństwa wewnętrznego państwa ujętych w formie alfabetycznie uporządkowanych haseł.
niedziela, 17 lipiec 2016 10:28

Komunikat ze spotkania mediów niezależnych

Napisał
Poniżej publikujemy pełną treść komunikatu wydanego z okazji spotkania mediów narodowych i konserwatywnych, do jakiego doszło 9 lipca we Wrocławiu:
środa, 13 sierpień 2014 00:00

Niebezpieczeństwa wynikające z wojny na Ukrainie

Napisane przez
?Niebezpiecznym jest uważać, że ekonomiczna współzależność, jądrowy arsenał i międzynarodowe sojusze zabezpieczą nas przed tragedią, jaka może być skutkiem zamieszek na Ukrainie? - Napisał Niall Ferguson, profesor historii z Uniwersytetu Harwardzkiego.
sobota, 02 luty 2013 22:50

Cynizm premiera

Napisane przez
Nasz premier jest utalentowanym dyplomatą. Można by nawet rzec, że charyzmatycznym. No bo który szef rządu wyrządza tyle zła w moralności i infrastrukturze rządzonego przez siebie państwa, a większość obywateli wciąż go chwali i głosuje na partię, która daje mu szerokie możliwości psucia wszystkiego co obywatelskie, wolne, demokratyczne, ucywilizowane?
wtorek, 15 styczeń 2013 01:27

Niewiara jest grzechem!

Napisane przez
W miesiącach jesiennych 2012 roku na ulicach kilku miast w Polsce pojawiły się wielkoformatowe plakaty z napisami ?Nie zabijam. Nie kradnę. Nie wierzę.? oraz ?Nie wierzysz w Boga? Nie jesteś sam?. Plakaty te są głównym elementem zorganizowanej przez lubelską Fundację Wolność od Religii ateistycznej kampanii billboardowej, której celem ma być wywołanie ogólnopolskiej dyskusji na temat obiegowego postrzegania wartości uniwersalnych jako przynależnych religii, a w szczególności religii katolickiej. Akcja ta faktycznie wywołała sporo komentarzy, również w mediach katolickich, gdzie między innymi dopatrywano się powiązań pomiędzy organizatorami kampanii a konkretnymi ugrupowaniami politycznymi czy też próbowano wskazywać na jakieś rzekome korzyści, które miałyby z tej kampanii wynikać dla katolików. Zabrakło natomiast jednoznacznej oceny moralnej tej kampanii w perspektywie etyki katolickiej. Jaka więc powinna być ta ocena?
piątek, 30 listopad 2012 01:15

Nienawiść

Napisał
Ja nie mogę wybaczyć swoim rodzicom tego, że nie urodziłam się Żydówką. (głos pewnej studentki) Nie ukrywam, że ?czytam lewicowe blogi dla beki?. Walka z aberracjami wymaga czasami spojrzenia w otchłań. Podążając labiryntem linków, można odkryć blogi, w których ojkofobia osiągnęła takie natężenie, że ich autorzy ? gdyby byli konsekwentni w swojej nienawiści i autodestrukcji ? już dawno powinni popełnić samobójstwo, aby własnym przykładem zaświadczyć, jak należy skutecznie rozwiązać ?kwestię polską?.

Wychodząca od 2001 roku
„Opcja na Prawo” to najdłużej ukazujące się pismo
opiniotwórcze o charakterze liberalno-konserwatywnym.

OPCJA NA PRAWO © All Rights Reserved.

Nasza strona używa plików cookies. Jeśli przeglądasz nasze strony równocześnie wyrażasz zgodę na korzystanie z nich.Więcej o naszej polityce prywatności Polityka prywatności. Korzystanie z tej strony wymaga akceptacji plików cookie.