poniedziałek, 26 listopad 2012 20:33

Komputeryzacja we wrocławskim UM: finał sprawy

Napisane przez

Na łamach "Opcji na prawo" informowaliśmy o nieprawidłowościach przy komputeryzacji Urzędu Miejskiego we Wrocławiu i trwającym od 2008 r. w Sądzie Okręgowym we Wrocławiu procesie byłego Pełnomocnika Prezydenta Wrocławia ds. Komputeryzacji Urzędu. W grudniu ubiegłego roku, po ogłoszeniu wyroku uniewinniającego przez Sąd Okręgowy, lokalna " Gazeta Wrocławska" pisała bezkrytycznie: "Sąd uznał, że zarzuty stawiane oskarżonemu były absurdalne. Były pełnomocnik prezydenta Wrocławia jest niewinny".

Powyższy wyrok w całości na niekorzyść oskarżonego zaskarżył oskarżyciel publiczny - Prokurator Prokuratury Okręgowej w Zielonej Górze Wiesław Łatkowski. Zaskarżonemu wyrokowi zarzucił obrazę http://isap.sejm.gov.pl/DetailsServlet?id=WDU19970890555 art. 410 kpk w zw. z http://isap.sejm.gov.pl/DetailsServlet?id=WDU19970890555 art. 424 § 1 pkt. 1 kpk oraz obrazę przepisów postępowania - to jest http://isap.sejm.gov.pl/DetailsServlet?id=WDU19970890555 art. 167 kpk w zw. z http://isap.sejm.gov.pl/DetailsServlet?id=WDU19970890555 art. 193 § 1 kpk.

5 września odbyła się rozprawa apelacyjna. Sąd Apelacyjny w składzie Stanisław Rączkowski (przewodniczący) oraz Tadeusz Kiełbowicz i Edward Stelmasik ogłosił wyrok:

"Uchyla zaskarżony wyrok i sprawę oskarżonego T.S. przekazuje Sądowi Okręgowemu we Wrocławiu do ponownego rozpoznania".

Pełny tekst uzasadnienia wyroku Sądu Apelacyjnego znajduje się na publicznej stronie http://www.orzeczenia.wroclaw.sa.gov.pl (sygnatura akt II Aka 155/12).

Powyższy wyrok pokazuje, że polski wymiar sprawiedliwości, mimo wielu krytycznych wobec niego uwag, to nie tylko postawa odwołanego ze stanowiska Prezesa Sądu Okręgowego w Gdańsku sędziego Ryszarda Milewskiego.

Redakcja

Wyświetlony 3696 razy

Zaloguj się, by skomentować

Wychodząca od 2001 roku
„Opcja na Prawo” to najdłużej ukazujące się pismo
opiniotwórcze o charakterze liberalno-konserwatywnym.

OPCJA NA PRAWO © All Rights Reserved.

Nasza strona używa plików cookies. Jeśli przeglądasz nasze strony równocześnie wyrażasz zgodę na korzystanie z nich.Więcej o naszej polityce prywatności Polityka prywatności. Korzystanie z tej strony wymaga akceptacji plików cookie.