Magdalena Ziętek-Wielomska

Magdalena Ziętek-Wielomska

Kiedy głośno wyrażam swoje supozycje, że za kilka lat nie będzie już NATO i że świat będzie wyglądał zupełnie inaczej, spotykam się z ironicznymi uśmiechami.

Przypomina mi to historię, którą opowiedział mi pewien znajomy. W 1991 roku był z rodzicami na wakacjach we Francji i któregoś dnia oglądał wiadomości we francuskiej telewizji, w których pojawiła się informacja, że upadł Związek Radziecki. Pobiegł do rodziców, żeby przekazać im tę sensacyjną wiadomość, na co jego matka zareagowała ze zdziwieniem: jak może nie być Związku Radzieckiego? Nie ma go już prawie od 30 lat i tak samo za 30 lat nie będzie już NATO.

Od kilkuset lat mamy do czynienia z tzw. procesem nowoczesności, którego podstawą jest przekonanie, że człowiek poprzez powiększanie swojej wiedzy może wywierać coraz większy wpływ na swoje otoczenie. Dotyczy to nie tylko kwestii postępu technicznego, lecz także sprawy regulowania życia zbiorowego. Słynne hasło rzucone przez Franciszka Bacona „wiedza to władza”, dotyczy nie tylko władzy nad przyrodą, lecz także władzy politycznej.

Nikt nie może mieć wątpliwości, że promowanie przez różne oficjalne ośrodki propagandowe nie tylko genderyzmu, ale szeroko rozumianej edukacji seksualnej, służy daleko idącym politycznym celom i bynajmniej nie chodzi o zwiększenie wolności obywateli.

Wychodząca od 2001 roku
„Opcja na Prawo” to najdłużej ukazujące się pismo
opiniotwórcze o charakterze liberalno-konserwatywnym.

OPCJA NA PRAWO © All Rights Reserved.

Nasza strona używa plików cookies. Jeśli przeglądasz nasze strony równocześnie wyrażasz zgodę na korzystanie z nich.Więcej o naszej polityce prywatności Polityka prywatności. Korzystanie z tej strony wymaga akceptacji plików cookie.