poniedziałek, 21 czerwiec 2010 19:10

25 lat Solidarności Walczącej

Napisane przez

Wolni i Solidarni

 

Trwają przygotowania do obchodów jubileuszu podziemnej organizacji Solidarność Walcząca. Główne uroczystości, nad którymi patronat medialny objęła Telewizja Polska, odbędą się w dniach 15-16 czerwca 2007 r. w Warszawie i 17 czerwca we Wrocławiu, gdzie ćwierć wieku temu organizacja miała swoje początki. Wraz z Instytutem Pamięci Narodowej przygotowujemy międzynarodową konferencję naukową, wystawy, filmy oraz publikacje książkowe. Odbędzie się, oczywiście, również spotkanie byłych działaczy SW z całej Polski i świata oraz uroczystość oficjalna z udziałem władz. Do publikacji na temat działalności organizacji potrzebujemy jednak dokumentów, fotografii, relacji... Prosimy o ich nadsyłanie e-mailami lub pocztą (do redakcji "Opcji").

Najświeższe informacje na temat przygotowań do jubileuszu znajdują się na stronie głównej Solidarności Walczącej: www.sw.org.pl. Tam też dostępna jest ankieta dla członków i działaczy SW. Prosimy o jej wypełnienie i pilne przesłanie do Komitetu Obchodów. Chętni do udziału w uroczystościach winni się też wpisać na listę uczestników, wysyłając maila z danymi personalnymi na skrzynkę Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..
Andrzej Kisielewicz
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Komitet Obchodów 25-lecia
Solidarności Walczącej

Wyświetlony 7435 razy

Więcej w tej kategorii: « Od redakcji Dajmy sobie szansę »
Zaloguj się, by skomentować

Wychodząca od 2001 roku
„Opcja na Prawo” to najdłużej ukazujące się pismo
opiniotwórcze o charakterze liberalno-konserwatywnym.

OPCJA NA PRAWO © All Rights Reserved.

Nasza strona używa plików cookies. Jeśli przeglądasz nasze strony równocześnie wyrażasz zgodę na korzystanie z nich.Więcej o naszej polityce prywatności Polityka prywatności. Korzystanie z tej strony wymaga akceptacji plików cookie.